Gheorghe Dincă a ajuns pe mâna medicilor. Boala de care suferă criminalul poate fi fatală!

Gheorghe Dincă are probleme cu memoria şi este anxios. Potrivit unor surse citate de România TV, monstrul din Caracal ia tratament antidepresiv. Dincă l-ar fi convins pe psihiatrul de la Jilava că este afectat de perioada petrecută în arest. 
Iulian Tudor
08 nov. 2019, 14:37
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâna medicilor. Boala de care suferă criminalul poate fi fatală!

Gheorghe Dincă a ajuns şi la Spitalul Penitenciar Jilava, unde a fost supus unor investigaţii medicale şi ţinut sub supraveghere. În urma controalelor amănunţite, psihiatrul spitalului a hotărât să îi administreze un tratament medicamentos, pentru că s-a constatat că suferă de depresie, boală care s-a declanşat în timpul perioadei de detenţie.

De altfel, în presă au apărut informaţii potrivit cărora Gheorghe Dincă trece prin momente cumplite în arest. Criminalul are stări de anxietate, căderi nervoase şi plânge. El susţine că a ajuns la capătul puterilor din cauza comportamentului celorlalţi deţinuţi care îl umilesc şi îl batjocoresc.

Ce se întâmplă în celula lui Dincă. Detalii exclusive, monstrul din Caracal s-a confesat deţinuţilor. Ţi se face părul măciucă!

„Îl enervează deţinuţii. Simte că nu mai poate deţine controlul. În faţa lor e un alt om. Se vede că îi este teamă, se plânge că-l înjură, că-l scuipă, că-l ameninţă, că-i vorbesc urât. Probabil, abia acum începe să înţeleagă ce-l aşteaptă după gratii. În realitate, Dincă e un fricos”, spun surse din cadrul anchetei.

Surse judiciare spun că acolo măsurile de securitate sunt similare cu cele luate în cazul criminalului grec Konstantinos Passaris. Cel care susţine că a omorât două fete este păzit, zi şi noapte de mai mulţi gardieni, iar mascaţii penitenciarului sunt pregătiţi să intervină în orice secundă.

„Gheorghe Dincă vorbește despre Dumnezeu în închisoare și nu doar din când în când, ci întruna, semn că pare resemnat cu ce i se întâmplă și doar un ajutor divin îl poate salva. De altfel, a cerut și un preot, pentru a se confesa, mai mult are și o Biblie în celulă”, au povestit persoane de la închisoarea de la marginea Bucureștiului.

Gheorghe Dincă, criză de nervi în timpul anchetei. Ce l-a scos din minţi pe monstrul din Caracal

DailyBusiness
Propaganda comunistă prinde pe TikTok. 130 de milioane de vizualizări din doar 200 de postări
Spynews
Un nou femicid, în România! O femeie ar fi fost ucisă de concubinul beat
Fanatik.ro
Scandal în campania pentru Primăria Capitalei. Candidata care condamnă femicidul, apărătoarea unui fost membru AUR acuzat de misoginism: „Știu cine sunt”
Capital.ro
Bancomatele nu pot fi desființate. Plata cu bani cash, obligatorie în magazine și farmacii. Decizie în UE
Playtech.ro
Ce înseamnă „recalculare din oficiu” și „recalculare la cerere”. Care e diferența
Adevarul
Aleksandr Dughin, ideologul Kremlinului, reacționează la planul de pace al SUA: „Ucraina va fi a noastră complet în maximum doi ani”
Președintele Nicușor Dan a promulgat legea! A intrat în vigoare o nouă regulă pentru comercianți, iar cei care nu o respectă riscă amenzi usturătoare
Economica.net
Cât va creşte euro, ce se va întâmpla cu preţurile, în decembrie şi în 2026
kanald.ro
Noi întreruperi de curent programate în București, Ilfov și Giurgiu între 24 și 28 noiembrie. Zonele unde alimentarea cu energie va fi oprită temporar
iamsport.ro
Cristi Borcea și-a ales preferatul pentru funcția de primar al Capitalei: ”Doarme 2-3 ore pe noapte”
MediaFlux
Ministrul Muncii anunță 400 de lei în plus la pensie. Când ajung banii la pensionari
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume