Gheorghe Dincă se teme pentru viaţa sa. A cerut să fie singur în celulă şi pază suplimentară

Decizie de ultimă oră a conducerii Penitenciarului Craiova în cazului lui Dincă. Monstrul din Caracal a fost mutat dintr-o celulă cu mai mulți deținuți într-o încăpere cu doar doi colegi. Gheorghe Dinca a cerut și pază suplimentara de fiecare dată când va fi dus în fața judecătorilor din Slatina.
Romania TV
12 feb. 2020, 14:51
Gheorghe Dincă se teme pentru viaţa sa. A cerut să fie singur în celulă şi pază suplimentară

Gheorghe Dincă se teme că va fi linșat în perioada în care este transportat către Tribunalul Olt, acolo unde a fost trimis dosarul pentru judecare. Din acest motiv, mostrul din Caracal a solicitat pază suplimentară. El a cerut ca mascații să fie prezenți în momentul în care este transportat cu autospecialele penitenciarului din Craiova spre Tribunalul Olt. Totul după ce în urmă cu câteva săptămâni Gheorghe Dincă a fost huiduit de mai multe multe persoane.

Mai mult, Dincă se teme că va fi ucis și după gratii. Din acest motiv a cerut să stea singur în celulă.

Următorul termen la care va fi prezentat la Tribunalul Olt va fi 18 februarie, atucni când va fi analizată cererea de strămutare a dosarului.

Gheorghe Dincă a fost trimis în judecată în data de 15 ianuarie, pentru trafic de persoane, trafic de minori, omor calificat, viol şi profanare de cadavre.

Gheorghe Dincă, o nouă victimă

Încă o minoră abuzată de Gheorghe Dincă. Monstrul de la Caracal a recunoscut într-o declaraţie dată în faţa anchetatorilor faptul că a întreţinut relaţii sexuale cu o minoră de 15 ani aducă de Petruţa. Totul s-a lăst cu ameninţări din partea amicului său Ştefan.

Fapta a avut loc în luna aprilie a anului trecut, când fata de 15 ani adusă de Petruţa a întreţinut relaţii sexuale cu cei doi. Ulterior, de acest lucru a aflat şi Ştefan, care atunci când a venit peste Gheorghe Dincă în casă l-a şi bătut şi i-a reproşat faptul că a întreţinut relaţii sexuale cu o minoră şi riscă puşcăria.

Citește și Caz Caracal. Gheorghe Dincă, distrus în puşcărie: „Nu mai pot, o să clachez”

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
Câți bani primește, de fapt, Universitatea Craiova pentru transferul lui Anzor Mekvabishvili la Chicago Fire
Capital.ro
Obligație după schimbarea buletinului. Ce trebuie să faci pentru a evita problemele cu contul bancar 
Playtech.ro
Aparatele care încep să „mănânce” mai mult curent din septembrie. Cât poate crește factura unei familii
Adevarul
Păţania unui turist britanic amendat, fără să ştie, într-un autobuz STB din Capitală: „Am crezut că mă ajută pentru că îmi fusese respins cardul”
wowbiz.ro
Iubita lui Andrei Bordeianu, mesaj sfâșietor în mediul online! Influencerul a fost implicat într-un grav accident: „O să aprind o lumânare pentru tine…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
A anunțat în direct că Becali i-a găsit înlocuitor lui Baciu la FCSB: ”Trage de el să vină!”
MediaFlux
Bani în plus la pensie pentru anii de facultate și armată. Legea Pensiilor prevede cât valorează
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat