Gigi Becali a dat lovitura după ce Nicușor Dan a învins-o pe Gabriela Firea: „Am zis că nu ai cum să-l mai critici pe omul ăsta”

Gigi Becali a reacționat după ce Nicușor Dan a câștigat alegerile pentru Primăria Capitalei, în fața Gabrielei Firea.
Filip Stan
13 iun. 2024, 13:11
Gigi Becali a dat lovitura după ce Nicușor Dan a învins-o pe Gabriela Firea:

De-a lungul timpului, Gigi Becali a avut parte de mai multe contre cu Nicușor Dan, iar de fiecare dată când a avut ocazia, el a susținut-o pe Gabriela Firea la alegeri. Totuși, patronul FCSB nu a fost extrem de supărat la aflarea veștii că fina sa a pierdut lupta pentru Primăria Capitalei, la alegerile din 9 iunie. Nicușor Dan i-a luat fața Gabrielei Firea cu 47,56% din voturi, în timp ce candidata PSD a fost clasată pe locul doi în preferințele bucureștenilor, cu 22,12% din voturi.

Gigi Becali, reacție după ce Nicușor Dan a fost reales primar general al Capitalei

Strategia lui Nicușor Dan de a păstra cât mai multe spații verzi în capitală, în detrimetrul construcțiilor haotice, i-a făcut pe investitori să se orienteze mai mult spre terenurile de la marginea Capitalei, unde patronul FCSB deține foarte mult pământ.

Astfel, Becali se așteaptă să încaseze sume frumoase în următoarea perioadă. Într-un interviu pentru Digi Sport, acesta a spus că ”Știi de ce a câștigat el Primăria (n.r.- alegerile la Primăria Generală)? Eu tot îl criticam și-l vorbeam de rău, dar l-am văzut la un interviu, împreună cu soția lui și cu copiii. Atunci, la prima intervenție publică, mi-am cerut scuze. Mi-a plăcut familia lui. Am zis că nu ai cum să-l mai critici pe omul ăsta.

Citește și: Alegeri cu bucluc pentru Gigi Becali: „M-am încurcat, am pus ștampila greșit, am anulat”

Știi cu ce a mai câștigat? Mafie imobiliară (n.r.- a luptat contra mafiei imobiliare), n-a dat voie să se construiască deloc în București și să fie parcuri. Apoi, a doua zi după alegeri…

Bine, țineam cu Gabriela Firea, e fina mea. Dar din punct de vedere economic, am câștigat și eu vreo câteva zeci de milioane. A doua zi (n.r.- după alegeri), au venit vreo 5 să cumpere teren. Patru ani de zile nu mai am treabă”, a completat Gigi Becali.

Citește și: Marcel Ciolacu îi dă „verde” lui Gigi Becali în Ghencea. S-a schimbat legea: FCSB va juca fără probleme pe Stadionul Steaua

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Care este pensia lunară încasată de Sorin Cârțu, ultimul antrenor care a luat titlul cu Craiova. Suma este incredibilă
Capital.ro
Anunț privind indexarea pensiilor. Florin Manole a indicat momentul următoarei majorări: Nu se mai poate amâna
Playtech.ro
Temperaturi neobișnuite în România după ninsori și frig. Cum va fi vremea până la 1 martie
Adevarul
Noua ordine europeană dă frisoane la Paris și Londra. „Istoria are experiențele a două războaie mondiale devastatoare”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De ce nu este bine să te speli pe cap în MARȚEA ALBĂ. Tradiții și superstiții în Săptămâna Albă 2026
iamsport.ro
Banciu a văzut ce s-a întâmplat în Craiova - FCSB și a dat un verdict acid: ”Logică de tâlhari! Cum să te gândești la așa ceva?!”
MediaFlux
Armata SUA se pregătește pentru operațiuni militare în Iran care ar putea dura săptămâni întregi
stirilekanald.ro
VIDEO Român arestat în Italia după ce a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate! Micuța a fost grav rănită
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat