Gigi Becali a făcut circ în Parlamentul României. Gest reprobabil al deputatului AUR: „Nu ţi-e rușine? Ia dă, mă, telefonul ăla încoace! Eşti obraznic!” VIDEO

Gigi Becali (66 de ani), patronul celor de la FCSB, a avut o reacţie scandaloasă atunci când a primit o întrebare din partea unui jurnalist pe holurile Parlamentului. Într-un dialog cu un reporter de la Antena 1, Gigi Becali a recurs la un gest reprobabil.
Filip Stan
20 dec. 2024, 18:49
Gigi Becali a făcut circ în Parlamentul României. Gest reprobabil al deputatului AUR:
Gigi Becali a făcut circ în Parlamentul României. Gest reprobabil al deputatului AUR: "Nu ţi-e rușine? Ia dă, mă, telefonul ăla încoace! Eşti obraznic!" VIDEO

Gigi Becali a făcut circ în Parlamentul României. Alkes deputat pe listele aur, latifundiarul din Pipera i-a smuls microfonul reporterului și i-a explicat faptul că i-l va înapoia doar în momentul în care va ieși afară din Parlament.

Citeşte şi: Gigi Becali, declarații senzaționale la preluarea mandatului de parlamentar: „Am cămașă verde și cuțit în mașină, sunt legionar. Arestați-mă și pe mine”

Gigi Becali: Ia dă, mă, telefonul ăla încoace!

Reporter: Nu mai am telefon, nu mai am, l-a luat colegul, ăsta-i microfonul de la Observator Antena 1.

B: Nu ți-e rușine? Pui întrebări din astea, de copii!

R: V-am pus o întrebare de bază pentru un deputat, domnule Becali.

B: E la fraieri… mă alea.

R: N-ar trebui ca un deputat să știe diferența dintre legile organice și legile ordinare? Nu v-am agresat, v-am pus o întrebare. Nu vă puteți comporta așa, domnule Becali.

B: Ți-l dau afară (n.r. – microfonul). Ești obraznic și ți-l dau afară.

Gigi Becali a fost al doilea pe lista AUR pentru Camera Deputaților, pe București. Afaceristul a fost mai făcut circ şi când a fost senator din partea USL și europarlamentar din partea PRM.

@observatorantena1Gigi Becali i-a smuls microfonul reporterului Observator Marius Gîrlaşiu supărat că a fost întrebat pe holul Parlamentului dacă a aflat care este diferenţa dintre legile organice şi ordinare.♬ sunet original – Observator

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Ce facultate a terminat Ioana, unica fiică a lui Ion Țiriac. Orașul celebru în care lucrează
Capital.ro
Probleme la plata diferențelor salariale. Ministerul impune plafon. Sindicatele acuză ilegalitate
Playtech.ro
Cele mai frumoase mesaje de trimis pe WhatsApp de Florii. Cine își sărbătorește numele în această zi de mare sărbătoare
Adevarul
Motorină premium mai ieftină decât cea standard la un mare lanț de benzinării: cum se explică anomalia
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
O echipă din SuperLiga, în pragul desființării! Existența îi depinde de alegerile de săptămâna viitoare: ”Se închide dacă pierde el!”
MediaFlux
Florii 2026. Tradiții care trebuie respectate pentru noroc și sănătate. Ce se mănâncă în Duminica Floriilor
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj