Gigi Becali, cu ochii în lacrimi la biserică. De ce a plâns patronul FCSB la Sfânta Liturghie: “Așa e când îți atinge Hristos ochii. Mi se întâmplă zilnic”

Gigi Becali a fost surprins cu ochii în lacrimi zilele trecute, în timpul slujbei de la biserică. Latifundiarul a dezvăluit ce l-a emoționat atât de tare încât i-au dat lacrimile.
Filip Stan
16 dec. 2024, 09:05
Gigi Becali, cu ochii în lacrimi la biserică. De ce a plâns patronul FCSB la Sfânta Liturghie: “Așa e când îți atinge Hristos ochii. Mi se întâmplă zilnic”

Gigi Becali este cunoscut de toată lumea ca fiind un om credincios. Merge în fiecare duminică la biserică, oferă ajutor persoanelor care au nevoie și construiește biserici. Zilele trecute, patronul FCSB a fost văzut cu ochii în lacrimi în timp ce se ruga în fața icoanelor.

De ce a plâns Gigi Becali în biserică. Dezvăluirea făcută de patronul FCSB

Latifundiarul din Pipera a dezvăluit ce l-a făcut să lăcrimeze în timp ce asculta slujba la Catedrala Patriarhală. Imaginile cu patronul FCSB în lacrimi au fost transmise de Trinitas.

“Când plângi este o trăire, o bucurie a sufletului. E o trăire care nu poate să fie descrisă și acea bucurie înseamnă că îți atinge Hristos ochii tăi. Sfinții părinți o traducă că El vrea să vezi cu ochii minții atunci. Nu e bucuria mea, e a lui Hristos, e darul Lui pentru mine. Să văd cu ochii minții.

Ce se întâmplă nu am cum să îți spun pentru că nu vei înțelege. Asta se întâmplă în fiecare zi”, a mărturisit Becali la FANATIK SUPERLIGA.

Citește și Monica Tatoiu îl atacă pe Gigi Becali. „El face pe nevinovatul! Are un interes financiar acuma… în final, caşcaval!” VIDEO

Patronul FCSB a spus de mai multe ori că singura muzică pe care o ascultă este cea religioasă, iar hainele pe care le poartă sunt cu tematica ortodoxă. La Sfânta Liturghie de duminică a fost prezent şi Adrian Iencsi, fostul fotbalist al Rapidului.

Becali își respectă promisiunea făcută în 2008, atunci când echipa sa de fotbal a jucat cu Galatasaray, și a început lucrările la noua biserică pe care o construiește în Pipera.

“Eu am greşit ceva. Am făgăduit în 2008, când am jucat cu Galatasaray. Am făgăduit biserica de la Pipera. De-abia acum i-am băgat turlele. Când am jucat cu Galatasaray spuneam ‘Doamne, dacă îmi vei da acum să scot pe Galatasaray’, că au dat 17 milioane pe un jucător, am spus că o să fac o biserică pe colţ acolo”, a mai spus Becali la FANATIK SUPERLIGA.

Citește și Gigi Becali a dezvăluit discuţia cu un puşti de 10 ani de la mânăstire: „Nea Gigi, ce facem? Mă enervează Lasconi, aia!”

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Fostul președinte al lui Adrian Mutu, Alain Orsoni, a fost împușcat mortal la înmormântarea mamei sale: ”Era un om extraordinar”
Fanatik.ro
Pericolul mortal din apartamente în perioadele de ger. Avertismentul lansat de un expert în energie: ”Omoară la fel orice om”
Capital.ro
Călin Georgescu a pierdut procesul! Tribunalul a luat decizia. Ce riscă fostul candidat la prezidențiale
Playtech.ro
Ce bugetari nu mai primesc vouchere de vacanță în 2026. Schimbări importante apar în acest an
Adevarul
Macron insistă să negocieze cu Putin. Cum ar trebui decriptat la București planul Franței: „E liderul de care Europa avea nevoie”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
”Dacă ar fi fost Gică Hagi în locul meu, Valentin Ceaușescu l-ar fi trimis?”. Ilie Balaci i-a dezvăluit unul dintre marile sale regrete înainte de a se stinge din viață
MediaFlux
Armata obligatorie în România? Anunț de ultimă oră de la Ministerul Apărării
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend