Gigi Becali, atac VIOLENT la adresa ministrului Apărării. „E sclavul lui Dragnea!”

Gigi Becali a luat foc după ce raportul Corpului de Control al MApN legat de modul de gestionare a mărcii Steaua a fost făcut public.
Filip Stan
22 feb. 2017, 14:39
Gigi Becali, atac VIOLENT la adresa ministrului Apărării.

Gigi Becali a vorbit şi despre mitingul fanilor Stelei, care sâmbătă ar urma să protesteze în mai multe orașe din țară împotriva inițiativei Armatei de a-și face echipă.

„Eu sunt curios să văd ce va fi la acest procest. Le transmit să facă mitingul și mă bucur că îl fac. Dar le zic să stea liniștiți. Eu îi voi bate pe cei de la CSA pe toate liniile. Voi lua și numele și marca și tot. Asta le spun. Și decizia de la Curtea Supremă va fi anulată. Va fi bătută hotărârea. E o decizie aiurea. Toate se vor rezolva. Să aibă puțină răbdare”, a spus Gigi Becali pentru GSP.

Gigi Becali, anunţ de ULTIMĂ ORĂ despre FCSB. Când va recupera numele STEAUA

„Ce să zică și raportul?! E de la Minister. E ministrul lui Dragnea, e servitorul lui Dragnea (n.r. – Gabriel Leș, ministrul Apărării Naționale). Eu m-am luat de Dragnea și ce putea să zică el? El e sclavul lui Dragnea. Ce sa zică? I-o fi zis Dragnea să facă ceva. Dar niciodată nu se pot atinge de mine. Îi voi bate pe toate căile. În 6-7 luni, maximum un an, voi avea câștig de cauză. Cum să fie acțiunea legală când ei cer 37 de milioane de euro despăgubire? Ei au luat câștigurile, dar nu au luat și pierderile. Și ce prejudiciu am adus? Ei aveau marca și nu o foloseau. E lege europeană și voi cere să piardă drepturile asupra mărcii, că nu o foloseau. Le anulez toate mărcile. Cer căderea din drepturi a celor de la CSA”, a mai spus Gigi Becali.

STEAUA nu mai există OFICIAL. Ce s-a întâmplat cu marile echipe DEPARTAMENTALE din ŢĂRILE COMUNISTE

Corpul de Control anunță că acțiunile făcute de CSA la recuperarea prejudiciului și valorificarea mărcii au fost în concordanță cu obligațiile legale ce revin oricărui administrator de bunuri publice patrimoniale. Ca atare, în vederea păstrării mărcii „Steaua București” în patrimoniul CSA, a fost reținută ca legală și obiectiv justificată soluția alternativă de valorificare a acesteia prin înscrierea unei echipe de fotbal în liga a IV-a, care să promoveze, prin merit sportiv, în ligile superioare, astfel încât promovarea în Liga I să coincidă cu finalizarea lucrărilor de modernizare a stadionului Ghencea.

DailyBusiness
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
Spynews
Cosmin Zuleam, criminalul lui Adrian Kreiner, este adus azi în România din Inonezia. A fost condamnat la 30 de ani de închisoare
Fanatik.ro
Nicolae Stanciu, accident rutier în București! Valori mult peste limită la alcooltest: a fost încătușat de polițiști!
Capital.ro
S-a stins un actor legendar. Toată lumea îl plânge. E doliu în lumea filmelor: A fost întotdeauna un adevărat maestru
Playtech.ro
Insolvența pe persoană fizică, explicată de un avocat. Cum depui cererea
Adevarul
O brutărie din Moscova este în pragul falimentului după ce Putin i-a făcut reclamă. Ce il nemulțumește pe patronul afacerii
wowbiz.ro
Cătălin Crișan a ajuns de nerecunoscut, la doi ani după problemele de sănătate! Imaginile care i-au șocat pe fanii artistului: „Eu nu cred că e…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Fanii Real Madrid și FC Barcelona sunt îndoliați! Celebrul fotbalist s-a stins din viață la vârsta de 91 de ani: „Unul dintre jucătorii legendari ai clubului”
iamsport.ro
Tranzacție uriașă: un colos cu active de 116 miliarde de euro vrea să cumpere fosta firmă a membrului Generației de Aur!
MediaFlux
De câți bani are nevoie o familie pentru a trăi decent în România. Calculele Ministrului Muncii
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day