De-a lungul anilor, Gina Chirilă a ocupat primele pagini ale ziarelor, iar acum numele ei este din nou în centrul atenției. Modelul a fost invitat la unul dintre cele mai prestigioase evenimente de modă din lume – Milan Fashion Week.
Vedeta a fost singura româncă care a fost trecută pe lista de invitați. Fosta soție a lui Bogdan Vlădău a vorbit despre această experiență.
„Milan Fashion Week este întotdeauna o experiență intensă, dar anul acesta a avut o semnificație specială pentru mine. Am fost singurul influencer român invitat la show-ul Prada, unul dintre cele mai exclusiviste evenimente ale săptămânii modei.
Accesul la acest show este extrem de limitat, iar faptul că am fost acolo a fost o confirmare frumoasă că proiectele mele ajung și într-un context internațional.
Deși am fost singurul influencer român invitat la show-ul Prada, am participat pe parcursul săptămânii modei la mai multe prezentări importante, printre care Dolce & Gabbana, N°21 (Numero Ventuno), Ermanno Scervino , GCDS și Ferrari, fiecare cu o estetică și o energie complet diferite”, a declarat Gina Chirilă.
Citește și: Cum se menține Dana Săvuică la 56 de ani: „Așa este ritmul meu”. Motivul pentru care nu ține post
Românca a urmărit defilări de modă la care erau prezente și vedete internaționale de renume, precum Madonna.
„Fashion Week este unul dintre puținele contexte în care vezi, în același loc, personalități foarte diferite ale culturii și industriei creative. La show-ul Prada, de exemplu, am fost în aceeași sală cu Mark Zuckerberg, iar la alte prezentări am întâlnit figuri iconice precum Madonna, prezentă la Dolce & Gabbana, și Kate Moss la Gucci.
Colecțiile au fost foarte diferite ca estetică, dar multe au explorat ideea de identitate și contrast. La Prada, tema layering-ului a fost prezentată aproape ca o metaforă a complexității feminine”, a mai povestit Gina Chirilă.
Gina Chirilă a apărut în mai multe imagini alături e actorul Aurelien Muller, celebru pentru rolul său din serialul „Emily in Paris”. Fanii vedetei au reacționat imediat și s-au întrebt dacă nu cumva actorul este noua ei cucerire.

Cu toate astea, românca a spulberat orice urmă de speranță a admiratorilor săi, dezvăluind că nu încape vorba de ceva romantic, Aurelien fiindu-i doar amic.
„Persoana din fotografie este Aurelien Muller, actor și model francez, cunoscut inclusiv pentru apariția sa în serialul Emily in Paris. Ne-am întâlnit în contextul evenimentelor din jurul Fashion Week și am făcut o fotografie împreună, așa cum se întâmplă foarte des în astfel de momente.
Nu este vorba despre o relație romantică. Aurelien este pur și simplu un prieten și un om din aceeași zonă creativă, iar fotografia surprinde un moment firesc de socializare dintr-un context profesional” a declarat Gina Chirilă.