Ginerele lui Farmazon, denunțătorul lui Dumitru Buzatu, îi plânge de milă baronului șpăgar! ”Este sfâșietor! Pentru mine, este ca un al doilea tată”

Deputatul Eduard Popică, ginerele lui Emil Savin, omul de afaceri care l-a denunțat pe Dumitru Buzatu, îi plânge de milă baronului șpăgar. Vizibil afectat de ”drama cumplită” prin care trece fostul președinte al Consiliului Județean Vaslui ahtiat după bani și putere Popică a spus că îi pare nespus de rău pentru tot ce i se întâmplă celui pe care l-a considerat mereu ca un al doilea tată.
Alina Costache
28 sept. 2023, 19:17
Ginerele lui Farmazon, denunțătorul lui Dumitru Buzatu, îi plânge de milă baronului șpăgar! ”Este sfâșietor! Pentru mine, este ca un al doilea tată”
Ginerele lui Farmazon, denunțătorul lui Dumitru Buzatu, îi plânge de milă baronului șpăgar!

Ginerele lui Farmazon, denunțătorul lui Dumitru Buzatu, îi plânge de milă baronului șpăgar! Până acum, Eduard Popică a refuzat să vorbească despre scandalul în care este implicat tatăl său de suflet și socrul său și asta pentru că consideră cele întâmplate ca fiind o nenorocire care s-a abătut asupra lui și a familiei sale.

Citește și Afacerile și averea impresionantă a lui Emil Savin, zis Farmazon, denunțătorul lui Dumitru Buzatu. Regele asfaltului deține un palat de peste 1.500 de metri pătrați

Ginerele lui Farmazon, denunțătorul lui Dumitru Buzatu, îi plânge de milă baronului șpăgar

”Încă de la început nu am vrut să comentez și nu am vrut să fiu implicat în această nenorocire care s-a abătut asupra noastră, asupra mea personal, asupra familiei mele, și aici mă refer la soția și la copilul meu, dar și asupra organizației județene PSD Vaslui.

Însă aș vrea să vă relatez, de la bun început, că Dumitru Buzatu, pentru mine, este ca un al doilea tată. Sub ochii lui, de 20 de ani am crescut, m-am dezvoltat, și aș putea spune că am ajuns cine sunt.

Este un moment nu regretabil, ci sfâșietor pentru mine, ca persoană, și de aceea am ajuns și am acceptat să dau astfel de declarații, pentru că ultimele știri care au apărut cu privire la persoana mea efectiv m-au distrus”, a declarat Eduard Popică, la Antena 3 CNN.

Ginerele lui Emil Savin, zis și Farmazon, a dezvăluit că nu a avut habar de planul socrului său și a dat de înțeles că dacă ar fi știut acesta l-ar fi ajutat pe baronul de Vaslui să nu cadă în capcană.

”Nu am știut nicio secundă despre absolut nimic. Și în primul rând, din punct de vedere moral, consider că oricine ar fi avut habar despre o astfel de nenorocire, poate că nu i-ar fi spus domnului președinte, dar poate că i-ar fi dat de înțeles să se ferească.

Mai mult decât atât, din punct de vedere juridic, știți foarte bine că astfel de acte se fac între denunțător și organul de anchetă penală fără a avea și alte persoane implicate și care să știe despre aceste aspecte”, a mai spus Eduard Popică.

Potrivit declarațiilor deputatului, Emil Savin cel care l-a denunțat pe Dumitru Buzatu și a colaborat cu procurorii DNA în realizarea flagrantului anului, nu i-a spus nimic despre acest caz.

”Nu mi-a spus nimic, nu vorbesc cu el, mi-a spus doar că îi pare rău pentru ceea ce mi-a făcut”, a declarat el.

Totodată, Eduard Popică a avut și un mesaj pentru tatăl său de suflet.

”Să fie tare acolo unde este și să îi dea Dumnezeu multă sănătate. Mai mult decât cariera politică, eu am pierdut un prieten și asta mă doare cel mai mult”, a conchis Popică.

Citește și Imagini din casa lui Dumitru Buzatu, baronul corupt din Vaslui. Cu ce avere colosală se laudă și denunțătorul fostului PSD-ist

DailyBusiness
Dronă militară căzută în județul Tulcea, la 5 kilometri de granița cu Ucraina. Armata nu a putut ridica avioanele din cauza vremii
Spynews
Portalul 11:11. Ce să faci în această zi pentru a atrage lucruri bune în viața ta
Fanatik.ro
Când va fi gata noul stadion din Timișoara. Primarul orașului anunță data la care va avea loc inaugurarea ”bijuteriei”
Capital.ro
Apare o nouă lege în România. Primești interzis să vinzi/cumperi case și mașini. Permisul auto, suspendat automat pentru datorii
Playtech.ro
Cât va fi pensia ta dacă ai avut un salariu mediu brut de 6.000 de lei. Exemplu de calcul după noua formulă
Adevarul
„Infanteria Mad Max” a lui Putin. Coloana rusească din mașini fără uși și geamuri înaintează prin ceață, ca într-un film postapocaliptic
wowbiz.ro
EXPLOZIE DEVASTATOARE în fața tribunalului
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Cine este tânărul care a înjunghiat de 33 de ori un pensionar, în București! Autoritățile au descins la locuința lui
iamsport.ro
Atac fără milă la adresa lui Lucescu: ”Pe el nu l-a luat la națională pentru că nu e fiul lui Gică Hagi, deși e mult peste Ianis! Talentat moșul”
MediaFlux
Se recalculează pensiile și încep plățile. Anunțul mult așteptat de la Casa de Pensii
stirilekanald.ro
Anunț important pentru românii cu probleme de sănătate!
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume