Giulia Anghelescu, bătută de o unguroaică în ringul de box. „Jenant! S-a dus în lacrimi în corzi după prima lovitură”. VIDEO

Giulia Anghelescu a trecut printr-o înfrângere de zile mari, chiar pe 1 decembrie, într-un meci demonstrativ de box. Artista s-a luptat cu unguroaica Mazsi Berki, însă, din păcate, românca noastră nu a rezistat în ring decât câteva secunde.
Filip Stan
04 dec. 2024, 09:36
Giulia Anghelescu, bătută de o unguroaică în ringul de box. „Jenant! S-a dus în lacrimi în corzi după prima lovitură”. VIDEO

Giulia Anghelescu a trecut printr-o înfrângere de zile mari, chiar pe 1 decembrie, într-un meci demonstrativ de box, contra influenceriței din Ungaria Mazsi Berki, jucat la Miskolc, în cadrul unei gale organizate de promoția Hell Boxing Kings.

Citește și: Giulia și Vlad Huidu, despre experiența de la America Express: „Un cuplu căsătorit și cu copii e normal să se bucure de fiecare moment de intimitate”

Lupta dintre Giulia Anghelescu Mazsi Berki. Cântăreața nu a rezistat mult în ring

Lupta dintre Giulia Anghelescu și unguroaica Mazsi Berki s-a desfășurat, pe 1 decembrie, în interiorul DVTK Arena din orașul Miskolc. Cu toate că se pregătise cu luptătorul Andrei Stoica înainte, Giulia nu a rezistat în ring decât câteva secunde, cerând ca bătălia să fie oprită.

Cele două au intrat în ringul de box, fiecare purtând steagul țării lor. Lupta a fost una de amatori și a durat doar câteva secunde. La scurt timp după ce s-a auzit gongul de înepere, influencerița din Ungaria, mai dură, s-a năpustit asupra Giuliei. Cântăreața a luat o lovitură strașnică în bărbie, clipă în care s-a speriat și a abandonat meciul, făcând semne disperate către organizatori să oprească lupta. Arbitrul a pus capăt bătăliei, aceasta încheindu-se cu o victorie prin KO pentru unguroaică.

Jurnaliștii unguri de la publicația HVG au notat imediat după meciul umilitor pentru româncă:

„Victorie jenantă: Maszi Berki și-a învins adversara din România cu un singur pumn.

Gala Hell Boxing Kings s-a încheiat, duminică, într-un mod suprarealist. Adversara din România a lui Mazsi Berki a renunțat la luptă după câteva secunde și un singur pumn încasat.

Meciul lui Mazsi Berki a fost „main event-ul” serii, iar spectatorii au fost nevoiți să stea treji până după miezul nopții pentru ca luptătoarele să intre în ring.

Dar, lupta nici nu poate fi numită luptă, din moment ce nu a durat nici măcar un minut. Anghelescu, în vârstă de 40 de ani, s-a dus în lacrimi spre corzi după prima lovitură în bărbie, clătinând din cap, şi a abandonat. A fost clar că nu a mai vrut să continue lupta”, au relatat jurnaliștii de la HVG.hu.

La revenirea în țară, Giulia nu a avut prea multe de spus în privința înfrângerii.

„ A fost scurt, dar intens. Am avut un adversar puternic. Am trecut de vestiar, după aceea nu mai știu…Sunt bine”, a povestit Giulia Anghelescu,  pe drumul de întoarcere spre casă.

De cealaltă parte, influencerița maghiară a transmis după meci că și-ar dori o adversară mai puternică pentru următoarea luptă.

Citește și: Ce face și cum arată la 19 ani „Micul Hercule”, cel mai puternic copil din lume. Giuliano Stroe a ajuns de nerecunoscut

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Emilia Ghinescu, apel disperat. Întâmplarea care a întristat-o pe cântăreață: „Știu ce este în sufletul meu și al copiilor”
Fanatik.ro
„Sunt idiot să aduc pe unul ca Gâlcă sau Coelho care mănâncă bani?”. Gigi Becali, decizie finală despre Charalambous la FCSB
Capital.ro
Doliu în presa din România. A murit fix în noaptea de Crăciun: Deznodământul fulgerător ne amintește cât suntem de fragili
Playtech.ro
Anunţ de ultimă oră! Este vorba despre blocurile construite înainte de '90, e o schimbare de care orice roman trebuie să afle
Adevarul
Filmul șocant al crimei premeditate din Sibiu: cum și-a ucis o femeie mama pentru o moștenire de un milion de euro, cu ajutorul unei asistente medicale
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
`Nu îl vom mai vedea pe Michael Schumacher`. Ultima declarație oficială despre marele campion din Formula 1
MediaFlux
Alertă alimentară în prag de An Nou. Probleme cu mâncarea în magazine
stirilekanald.ro
„Mama a trebuit să dispară”. Planul diabolic pus la cale de tânăra din Sibiu pentru a scăpă de cea care i-a dat viață. INCREDIBIL de ce
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend