Gol din instinct. Reuşită superbă, cu călcâiul, a lui Cristiano Ronaldo VIDEO

Real Madrid a câştigat cu scorul de 4-1 în faţa lui Getafe, după ce a fost condusă cu 0-1. Două dintre goluri au fost înscrise de Cristiano Ronaldo, ultimul dintre ele fiind o adevărată bijuterie.

23 sept. 2013, 06:01

Cristiano Ronaldo a ajuns deja la patru goluri marcate în cele cinci etape jucate până acum în Primera Division, două dintre ele fiind marcate în victoria obţinută contra celor de la Getafe, duminică seara, cu scorul de 4-1.

Primul gol l-a marcat în minutul 34, din penalty, când Realul a preluat conducerea cu scorul de 2-1, iar cel de-al doilea l-a înscris în minutul 90, din pasa lui Sami Khedira. Reuşita a fost una excepţională, ce mai frumoasă a etapei, în Primera Division.

După cinci etape, Realul ocupă locul trei, cu 13 puncte, două mai puţine decât FC Barcelona şi Atletico Madrid.