Guardiola a oferit momentul serii în Liga Campionilor. I s-au rupt pantalonii în timpul meciului FOTO

Pep Guardiola s-a bucurat intens la fiecare dintre cele şase goluri înscrise de Bayern Munchen marţi seara, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor (scor 6-1), agitaţia antrenorului având ca efect, la un moment dat, ruperea pantalonilor.

22 apr. 2015, 07:53

Bayern Munchen a spulberat-o pe FC Porto, 5-0 fiind scorul pauzei, iar 6-1 cel final, în condiţiile în care bavarezii au redus simţitor turaţia în repriza secundă. Pep Guardiola a trăit la intensitate maximă fiecare fază, tensiunea de la club fiind amplificată de demisia la începutul acestei săptămâni a legendarului medic Muller Wohlfart, după certuri intense cu tehnicianul iberic.

Din atâta agitaţie pantalonii au crăpat pe Pep Guardiola, în minutul 64, acesta dând indicaţii cu pantalonii rupţi în partea stângă, în ultima jumătate de oră de joc.