Handbal feminin: „U” Jolidon Cluj s-a calificat în optimile de finală ale Cupei EHF

Echipa de handbal feminin "U" Jolidon Cluj s-a calificat, duminică, pe teren propriu, în optimile de finală ale Cupei EHF, după ce a eliminat formaţia elenă AC PAOK, pe care a învins-o şi în a doua manşă a turului trei al competiţiei.

10 nov. 2013, 12:26

Handbalistele antrenate de Horaţiu Paşca s-au impus, duminică, cu scorul de 32-28 (18-11), potrivit Mediafax. În manşa tur, care a avut loc sâmbătă, tot la Cluj, "U" Jolidon a câştigat cu scorul de 39-25.

Citeşte şi HC Zalău, victorie în sferturile Cupei EHF

Astfel, cu scorul general de 71-53, formaţia clujeană s-a calificat în optimile de finală ale Cupei EHF. Pentru aceeaşi calificare luptă şi HC Zalău, care a învins sâmbătă, pe teren propriu, formaţia cehă DHK Banik Most, cu 28-21. Manşa retur este programată în 16 noiembrie, în deplasare.

Citeşte şi Jucătoare de 15 ani, transferată de vicecampioana "U" Jolidon Cluj

Atât "U" Jolidon Cluj, cât şi HC Zalău au fost calificate direct în turul trei al competiţiei.

Handbalistele antrenate de Horaţiu Paşca s-au impus, duminică, cu scorul de 32-28 (18-11), potrivit Mediafax. În manşa tur, care a avut loc sâmbătă, tot la Cluj, „U” Jolidon a câştigat cu scorul de 39-25.

Citeşte şi Jucătoare de 15 ani, transferată de vicecampioana „U” Jolidon Cluj

Atât „U” Jolidon Cluj, cât şi HC Zalău au fost calificate direct în turul trei al competiţiei.