Hărţuirea pe Internet ucide din nou: Află cine este cea mai recentă VICTIMĂ

O adolescentă care avea probleme în familie şi fusese hărţuită de noii săi colegi de şcoală şi-a pus capăt zilelor, la o petrecere.
Romania TV
12 dec. 2013, 21:42
Hărţuirea pe Internet ucide din nou: Află cine este cea mai recentă VICTIMĂ

Sarah Clerkson, a adolescentă britanică de 14 ani a fost găsită spânzurată în casa unor prieteni care o invitaseră la o petrecere. Fata se simţise cam rău şi era obosită în seara aceea, iar prietenii ei au dus-o într-un dormitor, ca să se odihnească.

În zori, către sfârşitul petrecerii, au ciocănit la uşă să vadă dacă s-a trezit. Cum nu au auzit niciun răspuns, au apăsat pe clanţă, dar uşa era încuiată. Au doborât-o şi au intrat în camera unde adormise fata. Au găsit-o în stare de inconştienţă şi au chemat salvarea.

Între timp, gazda petrecerii, John Moore, a încercat să o resusciteze pe Sarah după indicaţiile primite prin telefon de la un operator al serviciilor de salvare, dar nu a reuşit. Nici medicii la rândul lor nu au reuşit să o readucă la viaţă, scrie presa britanică.

Prietenii au spus că fata ar fi băut câteva pahare în plus, care au făcut-o să se simtă rău, ameţită, apoi a vrut să se odihnească. La petrecerea respectivă nu se consumaseră droguri, dar exista în schimb destulă băutură.

Bunicii fetei au povestit că Sarah suferise traume psihice în familia ei, din cauză că nu se înţelegea cu părinţii ei.  Părea la un moment dat că îşi revenise după aceste supărări. 

În urmă cu două săptămâni însă, fata schimbase şi şcoala, pentru a fi mai aproape de casă. Noii colegi au început să îi facă zile amare, hărţuind-o pe Facebook cu comentarii răutăcioase. Fata atrăsese o oarecare invidie din partea colegilor săi, pentru că arăta foarte bine. Ea a pus la suflet comentariile lor răutăcioase.

„Era tulburată, dar noi am crezut că se afla într-un punct de cotitură, că lucrurile se schimbaseră pentru ea… dar credeam în acelaşi timp că problema se rezolvase”, au povestit bunicii fetei, David şi Linda Chapman. „Urăsc site-urile reţelelor de socializare, pentru că aduc atâtea necazuri„, a mai spus David.

 

 

DailyBusiness
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
Spynews
Bogdan de la Ploiești suferă după Cristina Pucean?! Mesajul care îi trădează artistului sentimentele
Fanatik.ro
Ce s-a ales de Cătălina Ponor, campioana olimpică adorată de milioane de români. Ce face astăzi, la 21 de ani de când a câștigat trei medalii de aur la JO
Capital.ro
Secretul lui Ion Iliescu. Nu a știut nimeni. Ce a făcut fostul președinte al României (VIDEO)
Playtech.ro
Bani pentru plata facturilor la energie. Ce condiții trebuie îndeplinite
Adevarul
Salariul minim pe economie îi dezbină pe români. „Noi abia trecem luna, iar patronul face investiții în imobiliare”
wowbiz.ro
Membru AUR, mort în accidentul din Drăgușeni! Vasile și-a dus prietenul bolnav de cancer la tratament ul cu citostatice
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
kanald.ro
Tragedie rutieră pe Valea Oltului! O persoană a murit și alte patru au fost rănite în urma impactului dintre două autoturisme
Cancan.ro
Ilinca Vandici l-a 'făcut tată' deja pe noul iubit! Cine este acesta
iamsport.ro
Gigi Becali a ”dinamitat” vestiarul FCSB! Cum i-a întors pe unii jucători împotriva celorlalți: ”Li s-a stricat complet starea de spirit”
MediaFlux
Prognoza meteo de weekend. ANM anunță ce zone vor fi lovite de ninsori, lapoviță și intensificări ale vântului
stirilekanald.ro
VIDEO „Mașina era încuiată pe interior” Noi detalii șocante ies la iveală în cazul morții Biankăi și lui Toni. Ce l-ar fi determinat să își ucidă iubita: „Probabil s-a răzgândit”
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi