Hermannstadt – Gaz Metan 1-0 în prima manşă din semifinalele Cupei României VIDEO

FC Hermannstadt a câștigat, marţi, prima manșă a semifinalelor Cupei României, 1-0 pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș.

17 apr. 2018, 15:54

Gaz Metan a avut un jucător eliminat încă din minutul 8, când Joao Diogo a văzut direct cartonașul roșu pentru o intervenție dură la Dîlbea. De asemenea, şi Cristi Pustai, antrenorul medieşenilor, a fost trimis în tribune în minutul 11.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Rusu, în minutul 39, cu un șut din interiorul careului.

HERMANNSTADT – GAZ METAN 1-0 (1-0)

A marcat: RUSU 39 VIDEO AICI

Hermannstadt: Niga – Al. Coman, I. Stoica, Ct. Pîrvulescu, D. Tătar – Dâlbea (Boboc 65′), Danci – S. Lupu (P. Petrescu 75′), Şt. Blănaru, Curtean (Hergheligiu 58′) – Rusu. Antrenor: Alexandru Pelici

Gaz Metan: Pleşca – Val. Creţu (Diogo Rosado 65′), M. Constantin (Fytanidis 43′), Sîrghi, Popovici – Joao Diogo, I. Cristea – R. Romeo, D. Olaru, Ely Fernandes (Caiado 82′) – Rondon. Antrenor: Cristian Pustai.

În cealaltă semifinală se înfruntă CSU Craiova și FC Botoșani, prima manşă fiind programată, joi, de la ora 20:30.