HERMANNSTADT – VIITORUL 2-3 în Cupa României. Rezervele l-au dus pe Gică Hagi în SEMIFINALE

Viitorul Constanţa s-a calificat, marţi, în semifinalele Cupei României, după ce a trecut, la Piteşti, de Hermannstadt, cu 3-2 (2-0), într-un meci în care ambele echipe au folosit jucători care au jucat mai puţin în acest sezon.

26 feb. 2019, 19:33

Viitorul este în sferturile Cupei României, după o victorie dramatică cu Hermannstadt, 3-2. Elevii lui Hagi au avut 2-0 la pauză, dar sibienii au egalat după pauză. Golul victoriei a venit în minutul 78, fiind marcat de Eric.

HERMANNSTADT – VIITORUL 2-3 (0-2)

Achim 65a, Tsoumou 71p – Achim 6p, Rivaldinho 41, Eric 78

Hermannstadt: Niga – Serediuc, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Acsinte (46 Popovici) – Dumitru (60 Offenbacher), Jazvic, Pamfile – Lendric (46 Abdurahimi), Tsaumou. Antrenor: Vasile Miriuță.

Viitorul: Tordai – Ciobanu, Artean, Kuipers, Boboc (80 Ghiţă) – Achim, Casap, Iacob – Mățan (63 Tîrcoveanu), Rivaldinho (46 Eric), Calcan. Antrenor: Gică Hagi.

Au mai rămas de disputat:

Miercuri, 27 februarie

17:00 Dunarea Calarasi – Astra Giurgiu (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport)

20:00 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CFR Cluj (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)

Joi, 28 februarie

20:00 Csikszereda – CSU Craiova (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)

– meciurile se disputa intr-o singura mansa, echipele invingatoare urmand a se califica in semifinale