Hillary Clinton a fost atacată cu ouă şi vopsea roşie în Filipine VIDEO

Coloana oficială care o însoţea pe secretarul american de Stat, Hillary Clinton, în Filipine, a fost atacată cu ouă şi alte obiecte, miercuri, a confirmat Departamentul de Stat, adăugând că maşina în care se afla Clinton nu a fost lovită şi că nimeni nu a fost rănit, relatează CNN.
Romania TV
17 nov. 2011, 07:31
Hillary Clinton a fost atacată cu ouă şi vopsea roşie în Filipine VIDEO

Incidentul s-a produs miercuri la ora locală 14.45 (08.45 ora României) la Manila, când coloana oficială se îndrepta de la palatul prezidenţial către un alt loc, a declarat purtătorul de cuvânt adjunct al Departamentului de Stat Mark Toner, citat de Mediafax.

„Coloana oficială a secretarului a intrat într-o zonă unde erau aproximativ 40 sau 50 de persoane, protestatari”, a declarat Toner. „Aceştia au aruncat cu obiecte în prima maşină – cred că erau ouă şi vopsea, probabil au aruncat chiar şi pietre – iar coloana a ieşit din această zonă şi s-a îndreptat către locul următoarei întâlniri”.

 

Protesters Throw Paint On Hillary Clinton’s Convoy

 

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Decizia care poate schimba toate clasamentele în fotbalul românesc. S-a ajuns la TAS, mai multe meciuri s-ar putea rejuca!
Capital.ro
O piață care crește în tăcere: ce se întâmplă în spatele industriei de îngrijire a animalelor
Playtech.ro
Cât costă o zi la mare pe litoralul românesc în iunie 2026. Prețurile la șezlonguri, cafea și bere în Mamaia, Constanța și Eforie
Adevarul
România rămâne campioana inflației în UE, cu un nivel de aproape trei ori peste media europeană. „Economia refuză să acorde girul acestor venituri”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un român din Italia și-a pierdut viața pe loc, după ce s-a izbit cu scuterul de un TIR. Cum s-a produs tragedia
iamsport.ro
Nicu Gheară, spaima fotbalului românesc? Momentul în care ”i-a înghețat” pe Gigi Becali și Dumitru Dragomir: ”Le era frică!”
MediaFlux
Pensie mai mică pentru mii de români. Ce se schimbă la recalculare
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?