Horia Moculescu: „Gabriel Cotabiţă scrie versuri în spital”

Ţintuit la pat o lună din cauza unei tulburări severe de ritm cardiac urmată de un stop cardiorespirator, Gabriel Cotabiţă se reface spectaculos sub supravegherea medicilor de la Spitalul Elias. Cu toate că nu ştie deocamdată când va fi externat, cântăreţul are în minte următoarea melodie pe care i-a şi propus-o compozitorului Horia Moculescu.
Alina Costache
01 iul. 2015, 04:41
Horia Moculescu:

Vechi colaborator al lui Gabriel Cotabiţă, maestrul Horia Moculescu l-a vizitat, zilele trecute, la spital, unde a avut parte de o mare surpriză. În ciuda stării sale de sănătate încă fragilă, artistul e nerăbdător să-şi reia activitatea şi să urce din nou pe scenă. După experienţa care l-a trimis pentru o lună la graniţa dintre viaţă şi moarte, Cotabiţă are deja în minte versurile următorului său şlagăr pentru care îşi doreşte neapărat muzică semnată de Horia Moculescu. 

În ciuda previziunilor sumbre de la internare, artistul demonstrează, în aceste zile, că şi-a revenit nu doar fizic, ci face progrese uriaşe şi psihic. Gabriel Cotabiţă are deja planuri pentru a-şi surprinde admiratorii cu o piesă compusă chiar pe patul de spital. „Toată lumea e foarte bucuroasă că Gabi se simte mai bine, nu doar familia lui. Poate merge singur, mănâncă singur, îşi face toaleta singur şi poate chiar să cânte din nou. E un om normal, care şi-a recuperat, în primul rând, forţele fizice… Nu trebuie să uităm că a stat nemişcat o lună. L-am vizitat zilele trecute la spital şi mi-a propus un proiect în care el să scrie versurile şi eu să compun muzica. Are o dispoziţie foarte bună şi chiar mi-a fredonat câteva dintre cântecele noastre cunoscute. Mama lui stă deocamdată internată cu el pentru a-i fi aproape”, a declarat fericit Horia Moculescu pentru ziarulring.ro 

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
„Dacă dăm cu ele în tribună de la început, e groasă!”. Jucătorii turci de care se teme Meme Stoica la Istanbul
Capital.ro
Legea asociaților de proprietari. Ce drepturi au proprietarii de apartamente. Președintele de bloc e obligat
Playtech.ro
Închiderea balcoanelor de la parter. Reguli de care să ţii cont în 2026
Adevarul
Ipoteză șocantă în cazul copilului căzut de la etajul 9: ce au observat vecinii înainte de moartea băiețelului de 5 ani
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Motivul ascuns al lui Donald Trump. Secretul din spatele războiului din Iran
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj