HOROSCOP: Cât de CHELTUITOR este partenerul tău, în funcţie de zodie

Desi credinta generala este ca femeile nu simt valoarea banului si ca le place sa arunce cu banii, o serie de studii arata ca situatia nu sta deloc asa. Se pare ca femeile sunt mult mai chibzuite decat barbatii, acestia din urma avand, in marea lor majoritate, tendinta sa arunce cu bani in stanga si in dreapta.
Romania TV
19 aug. 2013, 11:20
HOROSCOP: Cât de CHELTUITOR este partenerul tău, în funcţie de zodie

Potrivit datelor oferite de KRUK International, pierderea banilor si a stabilitatii financiare este un lucru mult mai grav decat pentru femei, fiind echivalent cu pierderea masculinitatii si ducand la teama despartirii de partenera. Tocmai de aceea, in momentul in care se simt puternici din punct de vedere financiar, barbatii nu ezita sa arunce pe geam sume uriase de bani.

Acelas studiu arata ca datornicul roman este in general barbat si ca din totalul datornicilor din Romania barbatii reprezentau 61,38%, in timp ce femeile doar 38,62%.

Totodata, cei de la KRUK International au facut o categorisire a celor mai cheltuitori parteneri, in functie de zodie.

Continuarea pe Lyla.ro

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Se extinde ancheta crimei din Bihor. Ce faptă nu recunoaște sub nicio formă călăul Alisiei. Noi dezvăluiri îngrozitoare
Capital.ro
Reguli noi ANAF. Proprietarii de locuințe care trebuie să declare obligatoriu veniturile: Sunt tratate distinct din punct de vedere fiscal
Playtech.ro
Pensionarii români care trăiesc în străinătate pot pierde asigurarea medicală din România. Ce trebuie să facă în termen de 15 zile
Adevarul
Cum a schimbat creșterea TVA pentru locuințe noi piața imobiliară. „Oamenii sunt mai atenți la calitatea proiectului, la reputația dezvoltatorului”
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
Răsturnare de situație pentru Gabi Tamaș. Un nou contract după finala Survivor
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi