Huidu a rămas fără permis cam în acelaşi loc în 2009

Accidentul de duminică s-a produs la circa un kilometru distanţă de locul unde a fost depistat de Poliţie acum doi ani.
Romania TV
16 oct. 2011, 11:50
Huidu a rămas fără permis cam în acelaşi loc în 2009

Realizatorul TV Şerban Huidu, care a fost implicat duminică într-un accident soldat cu doi morţi, a rămas fără permis auto timp de 30 de zile, în 2009, pentru o depăşire neregulamentară efectuată tot pe DN1, aproape de locul tragediei din urmă cu câteva ore.

Accidentul de duminică s-a produs la circa un kilometru distanţă de locul unde a fost depistat de Poliţie acum doi ani, scrie cotidianul Click.

Potrivit poliţiştilor, în 2009, Huidu conducea un autoturism Alfa Romeo pe ruta Predeal-Braşov şi a efectuat o depăşire neregulamentară a unei coloane de autovehicule aflate în mişcare, încălcând marcajul continuu de pe carosabil.  Oamenii legii au constatat atunci şi că numărul de înmatriculare al maşinii sale nu era vizibil.

În afara permisului suspendat, realizatorul TV a primit atunci şi amendă.

Accidentul de duminică s-a produs în judeţul Braşov, la ieşirea din Timişul de Sus, unde maşina de teren condusă de Huidu a intrat pe contrasens într-o curbă şi a izbit frontal un Logan

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Taifunul Dolphin lovește Japonia! Sute de mii de oameni, evacuați, iar peste 500 de zboruri au fost anulate
Fanatik.ro
Steaua, în topul celor mai bune echipe din istoria fotbalului! Pe ce loc e echipa care a câştigat Cupa Campionilor
Capital.ro
Locuiești la bloc? 10 reguli pe care mulți proprietari le înțeleg greșit și ajung să plătească mai mult.Ce spune legea
Playtech.ro
Cum îți faci bagajul fără să plătești taxe suplimentare la avion. Trucurile folosite de călătorii experimentați
Adevarul
Eclipsa de Soare din 12 august 2026, spectacol rar la apus. Adrian Șonka: „O imagine pe care poate nu o vezi niciodată în viață”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O nouă mișcare seismică s-a produs în România, astăzi! În ce zonă a fost înregistrată și ce spun specialiștii
iamsport.ro
Atac devastator la Cătălin Moroșanu: ”Eu mi-am făcut numele în ring, tu la TV, pe chiloțăreală! Nu te compari cu mine”
MediaFlux
Permisul auto se schimbă. Noi reguli pentru șoferi în toată Europa
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat