Ianis Hagi: Am intrat pozitivi pe teren şi cred că s-a văzut din primul minut până în ultimul minut că ne-am dorit victoria

Ianis Hagi a declarat, vineri seară, după meciul România Under 21 – Ţara Galilor Under 21, scor 2-0, că el şi colegii săi au arătat că indiferent de adversar sunt puternici şi că s-a văzut de la început până la final faptul că şi-au dorit victoria.
Romania TV
12 oct. 2018, 19:34
Ianis Hagi: Am intrat pozitivi pe teren şi cred că s-a văzut din primul minut până în ultimul minut că ne-am dorit victoria

“Am arăta că indiferent de adversar mental suntem puternici, de asemenea tactic şi fizic. Ştiam că va fi un meci greu, că vor veni să ne încurce. A fost o primă repriză dificilă, până ne-am adaptat la adversar, le-am găsit punctele slabe şi în a doua repriză am intrat şi am reuşit să marcăm. Suntem fericiţi, au venit atâţia suporteri să ne susţină şi că am făcut suporterii şi telespectatorii fericiţi. Suntem fericiţi  am reuşit să câştigăm. Am intrat pozitivi pe teren şi cred  că s-a văzut din primul minut până în ultimul minut că ne-am dorit victoria”, a spus Ianis Hagi, potrivit News.ro.

Reprezentativa Under 21 a României a învins, vineri, la Cluj-Napoca, scor 2-0 (0-0), selecţionata similară a Ţării Galilor, în penultima etapă a grupei 8 de calificare la Campionatul European din 2019.

Înaintea ultimei etape, programată marţi (România – Liechtenstein, Portugalia – Bosnia-Herţegovina, Ţara Glilor – Elveţia), echipa României este lider în clasament, cu 21 de puncte. Portugalia este pe doi, cu 19 puncte, iar Bosnia pe trei, cu 18 puncte. Ţara Galilor este pe poziţia a patra, cu zece puncte, la egalitate cu Elveţia, locul 5. Ultima din clasamentul grupei este adversara României din ultima etapă, Liechtenstein, care a pierdut până acum toate meciurile, astfel că nu are niciun punct.

Cele nouă câştigătoare ale grupelor de calificare merg direct la Campionatul European, iar patru din cele 9 ocupante ale locurilor secunde, cele mai bune, vor disputa un play-off.

La partida de la Cluj-Napoca, au marcat Dennis Man ’55 şi George Puşcaş ’71.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a anunțat în direct plecarea lui Florin Tănase de la FCSB! Fanatik a aflat echipa: „Se transferă acolo”. Update exclusiv
Capital.ro
Se trece la poprirea conturilor bancare. Măsura îi vizează atât pe cetățeni, cât și firmele. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Ce înseamnă când aplicația meteo arată „calitatea aerului nesănătoasă”. Când ar trebui să eviți să stai afară
Adevarul
Sfârșit de vară cu delicii demențiale în bucătărie. Trei rețete românești de final de sezon care te fac „să lingi cratița și pe dosul afumat”
wowbiz.ro
Ea este doctorița moartă în accidentul din Târgu Jiu! Traversa strada atunci când a fost lovită de o mașină
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Schimbare istorică. Ion Țiriac: 'E trist că și la vârsta mea trebuie să fiu aici'
MediaFlux
Anunț major pentru România. Rusia atacă instalaţiile de energie electrică
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat