Iliescu nu mai sărbătoreşte Sfântul Ion. Află de ce

Fostul preşedinte al României nu va mai organiza anul acesta nici o petrecere de Sfântul Ion, aşa cum obişnuia să facă în anii trecuţi.
Romania TV
05 ian. 2012, 16:18
Iliescu nu mai sărbătoreşte Sfântul Ion. Află de ce

Ion Iliescu, preşedintele de onoare al PSD, a declarat pentru Gândul că anul acesta va sta acasă, alături de soţia sa.

„Am decis să nu mai fac nimic anul acesta. Nu vreau să fac nimic nici la sediu, nici acasă. Prietenii şi cei care doresc să îmi facă o urare o vor face prin telefon”, a spus Ion Iliescu, citat de Gândul. Acesta a adăugat că nici anul trecut nu a invitat lumea la sediul din strada Atena pentru a-l sărbători cu ocazia Sfântului Ion. La vremea respectivă, Ion Iliescu a explicat că nu a organizat nimic deoarece centrala clădirii nu a funcţionat.

Iliescu spune că este posibil ca nici de ziua sa de naştere, 3 martie, să nu facă nimic deosebit. În martie 2011, Marian Vanghelie a organizat la hotel Phoenicia o petrecere pentru Ion Iliescu, ocazie cu care a avut loc şi o lansare de carte. La evenimentul din 2011 au fost invitate câteva sute de persoane care au dorit să-i spună „la mulţi ani” fostului preşedinte.

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Ce a pățit Paula Badosa după ce a ieșit din top 100 WTA. Puțini se așteptau la asta
Capital.ro
Doliu în sportul românesc. România a pierdut un fost jucător şi antrenor. A câştigat de 8 ori campionatul cu Steaua
Playtech.ro
Carnea mai sănătoasă care înlocuiește mielul pe masa de Paște. Tot mai mulți români o aleg
Adevarul
Viktor Orbán se îndreaptă spre înfrângere. Săptămâna care a zguduit politica din Ungaria: corupție, spionaj și banii rușilor
wowbiz.ro
Codruța Filip, în brațele lui Valentin Sanfira. Imaginile emoționante care au făcut înconjurul internetului. Cum au fost surprinși la Sala Palatului, înainte să anunțe divorțul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă și copilul ei de un an au fost găsiți fără suflare într-un lac. Cum au arătat ultimele clipe din viața lor
iamsport.ro
A fost în TOP 30 tineri din Europa. Românul care a făcut furori la 20 de ani, în străinătate: 'Pentru ei, a fost cea mai mare sumă de transfer'
MediaFlux
Fiica lui Brigitte Pastramă, de nerecunoscut după operațiile estetice. Cum arată în 2026
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj