Imaginea virală publicată de Simona Halep: „Prima iubire nu se uită niciodată”

Fosta mare campioană a României, câștigătoare a două turnee de Grand Slam (Roland Garros 2018, Wimbledon 2019), s-a întors pe teren, așa cum se poate observa în imaginea postată pe rețelele sociale.
Filip Stan
04 apr. 2025, 16:40
Imaginea virală publicată de Simona Halep:

Simona Halep s-a întors pe terenul de tenis. ”Prima iubire cică nu se uită niciodată”, a fost mesajul Simonei Halep, iar în fotografie a etichetat-o și pe Georgiana Herda, cea mai bună prietenă a ei, care, cel mai probabil, a acompaniat-o.

Simona Halep, mesaj misterios pe Instagram după zvonurile privind o nouă relaţie: „Fericirea concretă o vom întâlni pe neaşteptate, pe nevrute”

Marți, pe 1 aprilie, Simona Halep și-a făcut apariția și la arenele de la Centrul Național de Tenis, la ATP Țiriac Open, turneu transmis pe Digi Sport. Tot acolo au fost surprinși și Ion Țiriac și Ilie Năstase.

Am muncit, am pierdut trei finale și cumva a fost o împlinire foarte mare sufletească (n.r.-după ce a cucerit primul turneu de Grand Slam). Întotdeauna am spus că nu ești un număr 1 adevărat dacă nu ai un Grand Slam câștigat, astfel că a fost eliberarea mea ca sportiv și împlinirea că am ajuns numărul 1 și am câștigat și Grand Slam.

Nu pot să spun că momentul de la Wimbledon este mai prejos decât cel de la Roland Garros. Ce am trăit la Wimbledon a fost mult deasupra, deoarece cucerisem deja, nu mai era eliberarea că ‘gata, am fost în stare să câștig un Grand Slam’. Am câștigat la Wimbledon, ceea ce poate nici măcar nu am visat.

Pe iarbă, să joc și cu Serena în finală, emoții, tribuna regală, părinții, toți prietenii care au fost alături de mine… A fost ceva diferit, însă amândouă sunt cele mai speciale momente din viața mea, cu siguranță”, a declarat Simona Halep.

Simona Halep dezvăluie momentul-cheie de dinaintea retragerii: ”A fost eliberarea mea”

Simona Halep a cucerit turneul de la Roland Garros după o finală cu Sloane Stephens, scor 3-6, 6-4, 6-1, în timp ce trofeul de la Wimbledon a fost obținut după ce nu i-a dat nicio șansă în finală Serenei Williams, 6-2, 6-2, într-un meci care a durat mai puțin de o oră.

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Mirel Rădoi, avertizat înainte de FCSB – Metaloglobus: „Să nu vă cheme la Comisii!”
Capital.ro
Lumea muzicii a pierdut o adevărată legendă. Era iubit în toată lumea: S-a stins după o luptă lungă
Playtech.ro
Ce radare monitorizează depășirea vitezei pe șoselele din România. Zonele în care poţi lua uşor amenzi
Adevarul
Funcția care deschidea ușile puterii în perioada comunistă. A fost deținută de Stalin și Ceaușescu. Iliescu a fost și el la un pas
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Fostul conducător al lui Dinamo l-a distrus pe Mircea Rednic: ”Știam că e zero! L-am adus să se certe cu el”
MediaFlux
Cum arată Maia, fiica lui Teo Trandafir, în 2026. Tânăra este complet schimbată de cum și-o amintea publicul!
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj