Imagini de groază! Un bărbat este împins de la balcon de fiul său şi cade de la etajul trei al unui bloc din Roman

Imagini șocante au fost surprinse, vineri, la Roman. Un bărbat a fost împins de la balcon, chiar de fiul său, și a căzut de la etajul trei al unui bloc.
Romania TV
24 feb. 2018, 09:24
Imagini de groază! Un bărbat este împins de la balcon de fiul său şi cade de la etajul trei al unui bloc din Roman

Bărbatul de 56 de ani a ajuns la spital vineri după-amiază, după ce a căzut de la balconul locuinței sale. Acesta  a fost împins chiar de fiul lui.

Bărbatul a căzut mai întâi pe terasa de la etajul I și apoi pe o porțiune de pământ, nu de beton. Şocaţi de cele văzute, câţiva trecători au sunat imediat la 112. Bătrânul a ajuns în stare gravă la spitalul municipal din Roman. Medicii sunt rezervaţi în privința stării acestuia de sănătate, pentru că, în cădere, bătrânul şi-a rupt coastele care i-ar fi perforat plămânii.

Cel care, în loc să-l ajute, îl trimite în brațele morții este chiar fiul bătrânului, un tânăr de 30 de ani. Cei doi locuiau împreună, mama agresorului şi fratele lui fiind plecaţi la muncă în străinătate. Vecinii au declarat că tatăl şi fiul nu se prea înțelegeau. Mai ales după ce tânărul, paznic la o firmă, nu s-a mai dus la muncă şi nu se mai descurcau cu banii.

Vineri, scandalul a continuat, iar fiul a devenit violent. Speriat, tatăl a vrut să plece din apartament, însă tânărul a blocat uşa de la intrare. Omul a încercat să escaladeze balconul și să strige după ajutor. Când a fost auzit, era deja prea târziu.

După agresiune, tânărul a fugit, lăsând în urmă uşa deschisă la apartament. Poliția a intrat în alertă și a instituit filtre. Tânărul a fost dat în urmărire şi există suspiciuni că ar încerca să plece din țară. Surse din anchetă susțin că acesta ar fi recidivist, fiind închis pentru o faptă comisă cu violenţă în Capitală. Neoficial, în penitenciar, ar fi fost suspectat de o afecțiune psihică.

DailyBusiness
Lovitură pentru pensionari! Statul extinde lista cazurilor în care cere returnarea pensiilor
Spynews
Bucurie imensă în familia lui Gabi Bădălău! Sora afaceristului, Sabina, e însărcinată / FOTO
Bzi.ro
De ce a vărsat lacrimi Andreea Marin ultima dată! „Despărțirea este mult, mult mai grea!“
Fanatik.ro
Zodiile care au o stea în frunte până la finalul lunii mai. Se bucură de avantaje, bani mulți și relații de dragoste
Capital.ro
Apare o nouă taxă din 26 mai. S-a dat deja ordin în România. Se va plăti la fiecare intrare
Playtech.ro
Obligatoriu din 10 iunie pentru romanii care nu locuiesc la adresa din buletin. Termenul a scăzut la 15 zile
DailyBusiness
Noi scumpiri pentru români. Facturi mai mari la energie, bilete de tren şi fructe mai scumpe
Adevarul
O comună din Sibiu, în plină dezvoltare datorită viitoarei conexiuni la două autostrăzi. „Tineri din alte părți aleg să se mute aici”
wowbiz.ro
Alex Bodi, PRIMELE DECLARAȚII exclusive pentru WOWbiz despre așa zisul amantlâc cu soția lui Dan Alexa
Spynews
Cu ce se ocupă Radu Mazăre în Madagascar. Fiul lui, Răducu, urmează să îl viziteze
Spynews
Imagini înduioșătoare cu Nasrin Ameri însărcinată. Prezentatoarea este mama unui băiețel de aproape doi ani / FOTO
Evz.ro
Ungaria, îngenuncheată de deciziile lui Orban. Colaps financiar la Budapesta
Ego.ro
Motivul pentru care s-au certat Smiley și Pavel Bartoș la Românii au Talent! ”A fost singurul!” EXCLUSIV
Prosport.ro
Prezentatoarea TV a apărut în costum de baie, iar soțul ei a fost numit pe loc „cel mai norocos bărbat din lume”
kanald.ro
Un tânăr a fost spulberat, pe trecerea de pietoni, de o mașină de poliție aflată în misiune. Cum se simte victima
Cancan.ro
Devastator! Ce le fac șeicii din Dubai fetelor la Porta Potty Party. Prietena Mariei Kovalchuk: 'Fie o biciuia, fie o amenința cu…'
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
George Simion a făcut marele anunț. Ce se va întâmpla cu fostul candidat, Călin Georgescu: O practică obişnuită
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Gimnasta, în bikini, după ce s-a retras la 22 de ani
stirilekanald.ro
A murit fostul lider al Uruguayului, considerat „cel mai sărac președinte din lume”. José „Pepe” Mujica avea 89 de ani
Sondaj CURS pentru alegerile prezidențiale 2025, turul 2: George Simion – 52%, Nicușor Dan – 48%
MediaFlux
Franța, pregătită să desfășoare arme nucleare în alte țări europene. Macron: „Nu vom plăti pentru securitatea altora”
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
ÎCCJ o face scăpată pe judecătoarea care a întrebat dacă mortul e prezent în sală