Imagini groaznice! O şoferiţă de 25 de ani cu un BMW seria 3 a murit pe loc după ce s-a înfipt în spatele unui TIR! Nu a franat deloc! Descarcerarea a durat 2 ore

Un grav accident de circulație s-a produs noaptea trecută pe autostrada A1, în apropiere de Margina. O tânără de 25 de ani și-a pierdut viața după ce mașina în care se afla s-a izbit violent de un TIR. Victima a rămas încarcerată în urma impactului şi două ore s-au chinuit echipele de descarcerare să o scoată dintre fiarele contorsionate.
Alina Costache
31 oct. 2022, 09:54
Imagini groaznice! O şoferiţă de 25 de ani cu un BMW seria 3 a murit pe loc după ce s-a înfipt în spatele unui TIR! Nu a franat deloc! Descarcerarea a durat 2 ore

O şoferiţă de 25 de ani cu un BMW seria 3 a murit pe loc după ce s-a înfipt în spatele unui TIR. Accidentul s-a petrecut în noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 23, pe autostrada A1, în apropiere de Margina, pe sensul de mers spre Arad.

Citeşte şi: Polițiștii au rămas perplecși când au tras pe dreapta un puști drogat la volan. Ce au putut să descopere

TIR-ul transporta schele metalice, iar maşina BMW condusă de tânăra de 25 de ani a intrat în spatele vehiculului. În urma impactului, tânăra a rămas încarcerată, potrivit tion.ro.

Citeşte şi: Accident grav la Moara Vlăsiei cu şapte victime, dintre care cinci copii. VIDEO şi FOTO

Două ore s-au chinuit pompierii să o scoată pe tânăra de 25 ani din maşina intrată sub TIR. Din păcate, fata nu prezenta semne vitale și a fost declarată decedată de către medicul SAJ.

„În urma verificarilor efectuate, politistii au stabilit ca o femeie, în varsta de 25 de ani, a condus un autoturism pe banda 1, dinspre localitatea Margina înspre municipiul Timisoara, iar la un moment dat a intrat în coliziune fata-spate cu un ansamblu rutier, condus de un barbat, în varsta de 42 de ani, care se afla în miscare pe banda 1 de circulatie.

În urma evenimentului a rezultat, din nefericire, decesul femeii, aceasta fiind singura în autoturism.

Conducatorul autotrenului a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. În cauza a fost întocmit un dosar penal sub aspectul savarsirii infractiunii de ucidere din culpa, cercetarile fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor producerii accidentului rutier.”, a transmis IPJ Timis.

Potrivit unor surse citate de România TV, tânăra de 25 de ani ar fi provocat intenționat accidentul. Ea a vrut să-și pună capăt zilelor, după o ceartă cu soțul.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Emoționant! Englezii au aflat că Dan Petrescu are cancer și au reacționat instant
Capital.ro
Permis de conducere, regulă nouă în 2026 în România. Conducătorii auto care nu mai dau sala
Playtech.ro
Când intră pe card alocaţiile copiilor în ianuarie? Schimbarea de care părinţii trebuie să ştie
Adevarul
Haos de Revelion în Amsterdam: violențe fără precedent, doi morți din cauza artificiilor și biserică mistuită de flăcări
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Imagini uluitoare! Omul cu o avere de 1,4 miliarde de dolari și-a construit una dintre cele mai scumpe case din țară
MediaFlux
Mercur intră în Capricorn pe 1 ianuarie 2026. Cele trei zodii care vor fi afectate de acest eveniment astrologic
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend