Imagini impresionante: medic detaşat la Suceava să trateze bolnavii de coronavirus şi-a revăzut fetiţa după 10 zile, de la distanţă

Alina Cigoli-Senescu este medic rezident la Spitalul Sf. Spiridon din Iași, în prezent detaşată la spitalul din Suceava pentru a-şi ajuta colegii care fac faţă cu greu cazurilor de coronavirus. 
Romania TV
03 apr. 2020, 08:26
Imagini impresionante: medic detaşat la Suceava să trateze bolnavii de coronavirus şi-a revăzut fetiţa după 10 zile, de la distanţă

Alina a plecat voluntar la Suceava pe data de 24 martie, urmând să se alăture eforturilor medicilor de aici timp de o lună de zile. 

Medicul rezident are 30 de ani şi o fetiţă de 4 ani, pe care a revăzut-o după 10 zile, de la distanţă. Imaginea revederii e tulburătoare și a devenit virală: „Sunt medic rezident, medicină de urgenţă, anul V, la Iaşi. Sunt detaşată la Suceava timp de o lună„, a povestit tânăra.

Întâlnirea asta mi-a dat putere!„, a scris Alina, pe Facebook, unde a și publicat fotografia înfăţişând emoţionanta revedere cu fiica ei.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Cum putea ajunge Mircea Lucescu manager general la Universitatea Craiova! Discuţiile purtate cu Mihai Rotaru, dezvăluite de Horia Ivanovici
Capital.ro
Se dau lunar 3.168 de lei de la stat pentru tineri. Nicușor Dan a semnat decretul. Românii care vor beneficia
Playtech.ro
Tipuri de asigurare pentru locuință: ce variante există și cât costă fiecare în 2026
Adevarul
Viktor Orban ar fi primit bani de la mafia rusă. Dezvăluirile unui șef de organizație criminală din Budapesta
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
PAPARAZZI Mobilizare de grad 0 în familia Lucescu! Răzvan și fiul său, Matei, misiune contracronometru pentru hainele de înmormântare ale marelui Il Luce FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj