Oana Roman își afișează cu mândrie noua siluetă pe litoralul românesc, după ce a topit aproximativ 10 kilograme în doar câteva luni. Aflată în vacanță la Eforie, vedeta nu a avut rețineri să posteze imagini cu ea în costum de baie.
„Azi a început oficial vara astronomică. Este solstițiul de vară, cea mai lungă zi din an. O petrec la malul mării acolo unde eu sunt cea mai fericită. E liniște, cerul e perfect senin și marea clară și liniștită. E o stare de grație, de împăcare și bucurie”, a scris Oana Roman pe rețelele s0ciale.
Vezi această postare pe Instagram
Fiica lui Petre Roman a reușit să dea jos kilogramele în plus, iar acum se mândrește pe rețele de socializare cu silueta sa. A ținut diferite diete, dar care nu au funcționat așa cum și-ar fi dorit ea, iar într-un final a găsit metodele care funcționează pentru ea.
„Eu o să vorbesc despre un subiect destul de controversat. Această modă din România a celor care își taie stomacul, toată lumea face operația asta, că au 10 sau 15 kilograme în plus. Mie mi se pare că este periculos. Am înțeles că slăbești peste noapte. Eu am fost acuzată că am făcut această operație ca să slăbesc. Totuși, eu am slăbit, și nu am terminat încă, într-un an și jumătate.
Dacă aș fi făcut această operație, rezultatele s-ar fi văzut într-o lună. Este această magie: ‘mamă, îmi tai stomacul, într-o lună am slăbit 30 de kilograme’. Eu cred că această intervenție se face în anumite condiții, dacă ai afecțiuni sau trebuie să slăbești un număr mare de kilograme”, a spus Oana Roman.