Încă o crimă pe șoselele din România! Fiul unui primar din Maramureș a produs un accident mortal, fiind la un pas de coma alcoolică

Problema șoferilor beți sau drogați la volan nu mai este o surpriză pentru nimeni, însă numărul victimelor crește din ce în ce mai mult, de la o zi la alta. Fiul unui primar din Maramureș a provocat un accident, în urma căruia o tânără de 21 de ani și-a pierdut viața. Bărbatul era la un pas de coma alcoolică.
Alina Costache
12 ian. 2024, 08:43
Încă o crimă pe șoselele din România! Fiul unui primar din Maramureș a produs un accident mortal, fiind la un pas de coma alcoolică
Încă o crimă pe șoselele din România! Fiul unui primar din Maramureș a produs un accident mortal, fiind la un pas de coma alcoolică

Accident moartal în Maramureș! Noi informații au ieșit la iveală în cazul fiului fostului primar din Cavnic, care a condus sub influența alcoolului și a provocat un accident tragic, soldat cu decesul unei tinere de 21 de ani. Anchetele au arătat faptul că individul se afla într-o stare aproape de comă alcoolică în momentul tragediei. Analizele de sânge au arătat o alcoolemie de 2,55 grame de alcool în aerul expirat. Dan Bindiu este directorul unei firme cunoscute din Maramureș.

Citește și: Directorul general al aeroportului din Sibiu, implicat într-un accident mortal pe DN7, în Argeș. O persoană a murit şi trei sunt rănite / Un microbuz cu 11 persoane a intrat într-un parapet în Brașov

Autoturismul de lux condus de Dan Bindiu a ieșit de pe șosea într-o curbă extrem de periculoasă, lovind un stâlp de beton și dărâmându-l. În urma impactului, tânăra de 21 de ani aflată pe bancheta din spate a pierit pe loc, iar celălalt pasager, un bărbat de 26 de ani, a fost grav rănit și transportat la spital.

Conform informațiilor obținute de la surse citate de Realitatea, bărbatul era atât de intoxicat cu alcool încât se apropia de stadiul de comă alcoolică: rezultatul primei probe a arătat 2,55 grame de alcool pur în sânge, iar cea de-a doua probă a indicat puțin peste 2,4 grame de alcool pur în aerul expirat.

În prezent, Dan Bindiu se află internat la Spitalul Județean de Urgență Baia Mare, având două fracturi. După externare, acesta urmează să fie preluat de către polițiști pentru a fi interogat. În conformitate cu o nouă lege, perspectiva de a primi o pedeapsă cu suspendare este nulă, iar individul se va confrunta cu o condamnare la închisoare.

 Citește și: Accident pe „Drumul Morţii” în care au fost implicate 8 persoane. UPDATE: doi copii au murit

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Mircea Lucescu a ignorat sfatul medicilor pentru naționala României: „Nu am ce să fac. Așa am început, așa termin
Capital.ro
Promisiunea lui Călin Georgescu. A renăscut speranța, după decizia din justiție: Nu vă las singuri!
Playtech.ro
Nouă spitale din București și Ambulanța asigură urgențele de Paște 2026. Unde poți merge între 10 și 13 aprilie
Adevarul
Un francez și-a demolat locuința pentru a alunga românii care o ocupau ilegal. „Nu mai aveam altă opțiune”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Povestea mai puțin cunoscută a lui Mircea Lucescu. Cum a ajuns să fie numit ”Il Luce” în Italia
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj