INCENDIU în Piteşti: Doi oameni sărmani, rămaşi fără casă în prag de iarnă

Tragedie pentru doi oameni săraci din Piteşti. Un incendiu puternic i-a lăsat şi fără puţinul pe care îl aveau.
Iulian Tudor
18 oct. 2015, 05:55
INCENDIU în Piteşti: Doi oameni sărmani, rămaşi fără casă în prag de iarnă

Focul, izbucnit ca din senin, a mistuit casa a doi oameni din Piteşti şi tot ce strânseseră pentru iarnă, potrivit România TV. Locatarii blocurilor învecinate au văzut fumul gros şi au sunat la 112.

Un echipaj de pompieri, dar şi o ambulanţă SMURD au ajuns imediat la faţa locului. Focul a fost stins în câteva zeci de minute, dar a lăsat în urmă doar scrum.

Din fericire, cei doi proprietari nu se aflau acasă în momentul producerii incendiului.

CITEŞTE ŞI: Casa unui fost poliţist, cuprinsă de flăcări. Soţia bărbatului a fost luată de urgenţă cu ambulanţa