Incendiu puternic în București! Numeroase echipaje de intervenție, mobilizate la fața locului. Nu se știe deocamdată dacă sunt victime

Un incendiu puternic a izbucnit, joi dimineață, în Capitală. La fața locului sunt mobilizate numeroase echipaje de intervenție, iar până acum nu sunt informații că ar fi victime.
Alina Costache
30 oct. 2025, 09:19
Incendiu puternic în București! Numeroase echipaje de intervenție, mobilizate la fața locului. Nu se știe deocamdată dacă sunt victime

Incendiu puternic în București, joi dimineață.

Focul a pornit la o casă cu etaj și pod aflată pe Intrarea Mieilor din Sectorul 2 și, potrivit pompierilor, există riscul de propagare la o clădire învecinată.

Incendiul se manifestă cu flacără deschisă și degajări de fum masive.

La fața locului sunt mobilizate nouă autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime, o autospecială de descarcerare şi două echipaje SMURD, au precizat reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) București-Ilfov.

Nu sunt informații legate de eventuale victime.

Intervenția pompierilor este în curs de desfășurare.

 

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Șoferul microbuzului implicat în accidentul din Timiș era drogat. Polițiștii au preluat două pliculețe suspecte
Fanatik.ro
ANI verifică averea deputatului Marilen Pirtea după spargerea unei vile nedeclarate: ”Vă pot confirma”
Capital.ro
Moneda națională la care se renunță definitiv. Românii n-o mai pot folosi din 1 februarie. Pot plăti legal doar cu euro
Playtech.ro
Cum poți reclama încălcarea drepturilor tale la Inspecția Muncii: Pașii prin care poți face o sesizare
Adevarul
Moartea unui afacerist român în Italia, învăluită în mister. Ce au descoperit anchetatorii în apartamentul închiriat
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trei frați de 6, 8 și 9 ani au murit sub ochii mamei lor după ce au căzut într-un lac în... Vezi mai mult
iamsport.ro
Mircea Lucescu și-a dat acordul să antreneze Steaua, dar Valentin Ceaușescu s-a opus dintr-un motiv uluitor
MediaFlux
Se schimbă banii în România. Anunț de la BNR privind prima modificare a bancnotelor
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil