Incendiu puternic în Suceava. O biserică arde din temelii

Un incendiu puternic a izbucnit, miercuri seară, în judeţul Suceava. O biserică a fost cuprinsă de flăcări. Zece autospeciale de stingere au fost trimise la faţa locului.
Loredana Brumă
13 ian. 2021, 19:51
Incendiu puternic în Suceava. O biserică arde din temelii
Incendiu puternic în Suceava. O biserică arde din temelii

Incendiu puternic în Suceava. O biserică din localitatea Brodina de Sus a fost cuprinsă de flăcări, miercuri seară. La faţa locului au fost trimise zece autospeciale de stingere.

Incendiu puternic în Suceava. Pompierii intervin

Potrivit ISU Suceava, biserica din Brodina de Sus arde generalizat.

„Intervenim la incendiu la biserică şi clopotniţă. Este ardere generalizată. Intervin pompierii militari de la mai multe subunităţi şi SVSU-urile din zonă. În total, la faţa locului, vor ajunge 10 autospeciale”, anunţă ISU Suceava.

Deocamdată nu se ştie din ce cauză a izbucnit incendiul.

https://www.facebook.com/ilie.loba.50/videos/1200950776966228/?t=0

Incendiu puternic într-un apartament din Capitală. Nouă persoane au fost evacuate

Incendiu puternic într-un apartament din Capitală, flăcările au izbucnit într-un apartament situat la etajul 1. Incendiul a avut loc în Sectorul 6, pe Aleea Poartă Albă, acesta s-a manifestat cu flacără puternică și degajare mare de fum pe casa scării. Potrivit ISU București, incendiul a fost stins.

”Arde cu flacără puternică și degajare mare de fum pe casa scării”. Este mesajul transmis de pompierii în timpul incendiului.

Nicio victimă nu a fost găsită de pompieri în apartamentul care a luat foc. Din flăcările uriaşe, pompierii au reuşit să salveze şi doi iepuri. Suprafaţa afectată este de 70 mp, iar nouă persoane au fost evacuate, fără a necesita îngrijiri medicale. Pompierii au acţionat cu trei autospeciale de stingere, autoscară, descarcerare, SMURD.

Incendiu puternic într-un apartament din Capitală. Flăcările au izbucnit după ce proprietarul și-a dat foc la apartament și nu este pentru prima dată când orchestrează o asemenea scenă. Pompierii au mai intervenit de două ori la adresa respectivă, când bărbatul amenința că își dă foc la apartament. Proprietarul apartamentului a ieșit singur din bloc.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Încă o plecare la Universitatea Craiova! Conducerea caută deja înlocuitor. Exclusiv
Capital.ro
Amenzi de până la 1.500 de lei pentru șoferi. O primărie introduce reguli noi pentru parcări. Vor fi obligați să mute mașina
Playtech.ro
Cea mai scumpă legumă din lume crește pe gardurile din România, dar aproape nimeni nu o culege. „Aurul alb” valorează și 1.000 de euro kilogramul
Adevarul
De ce evită tot mai mulți români să vorbească cu vecinii și cum a dispărut ideea de comunitate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ionuț, un tânăr de 22 de ani din Prahova, este căutat de polițiști după ce a plecat de acasă și nu s-a mai întors
iamsport.ro
O veste bună și una foarte proastă pentru suporterii Stelei
MediaFlux
SUA retrag avioane, distrugătoare și submarine din NATO. Motivul, reducerea prezenței militare americane în Europa
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți