Incident cu focuri de armă în Timiş. Poliţiştii au oprit o maşină care transporta migranţi VIDEO

Polițiștii au fost implicați într-un incident tensionat în Timiș, în timp ce încercau să oprească o mașină care transporta opt migranți, într-o operațiune care s-a soldat cu trei persoane fugare.
Filip Stan
07 apr. 2024, 10:29
Incident cu focuri de armă în Timiş. Poliţiştii au oprit o maşină care transporta migranţi VIDEO
Incident cu focuri de armă în Timiş. Poliţiştii au oprit o maşină care transporta migranţi

Incident cu focuri de armă în Timiş. Potrivit news.ro, din cei opt migranți, doar cinci dintre ei și șoferul mașinii au fost prinși.

Autoturismul, pe care polițiștii de la Biroul Autostrăzi încercau să îl oprească în cadrul unei razii, venea dinspre Arad către Timișoara. La semnalul polițiștilor, șoferul a accelerat, iar polițiștii au demarat o urmărire. În timpul urmăririi, la intrarea în Timișoara, mașina a lovit două autovehicule, fără a produce victime. Apoi, după ce a trecut de un sens giratoriu, șoferul a pierdut controlul volanului, iar mașina a ajuns într-un canal de la marginea drumului.

Citeşte şi: Regula de AUR pentru șoferi! Ce nu ai voie să faci NICIODATĂ atunci când te oprește poliția în trafic

Migranții au abandonat mașina și au început să fugă în diverse direcții. Pentru a-i opri, polițiștii au tras mai multe focuri de armă în plan vertical. Din cei opt migranți, poliția a reușit să prindă cinci, proveniți din Egipt, Siria și Yemen, care aveau drept de ședere valabil în România. Aceștia au fost predați la Poliția de Frontieră. Cei trei migranți care au fugit sunt căutați în continuare.

Citeşte şi: Detaliul care le poate aduce șoferilor o amendă uriașă. Poliția face verificări frecvente

Șoferul mașinii, cetățean al Republicii Moldova, a fost și el capturat și va fi cercetat pentru trafic de migranți.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Elias Charalambous transferă de la FCSB! I-a furat fotbalistul lui Gigi Becali
Capital.ro
Urmează o revoluție a plăților? Ce se va întâmpla cu cash-ul și cardul. Modul în care achitam s-ar putea schimba radical
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
A răbufnit la adresa lui Gigi Becali, de ziua finanțatorului FCSB: ”La mulți ani... cu executare! E un hoț”
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare din iulie 2026. Reguli noi și pentru pensionarea anticipată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?