Incredibil. Doi jucători ai lui Chelsea s-au ţinut reciproc să nu sară la cap, la golul marcat de PSG

Chelsea a fost eliminată miercuri din Liga Campionilor, după ce a încheiat la egalitate, scor 2-2, după prelungiri, disputa de acasă, cu PSG. Francezii au marcat golul calificării în minutul 114, prin Thiago Silva, cu capul, în urma unui corner.

12 mart. 2015, 09:00

Cei doi fundaşi centrali ai lui Chelsea, John Terry şi Gary Cahill, au fost protagoniştii celei mai ciudate faze a serii în Liga Campionilor. La golul marcat de Thiago Silva, cei doi fundaşi centrali s-au luat în marcaj reciproc, ţinându-se să nu sară la cap.

Terry şi-a dat seama prea târziu că-l ţine pe colegul sau, şi nu pe căpitanul francezilor şi i-a permis acestuia să reia cu capul în poarta lui Courtois.