Infirmierul criminal: a ucis trei persoane şi a rănit încă 18 pacienți

Un infirmier britanic a fost arestat pentru că ar fi ucis trei pacienţi cărora le-a făcut perfuzii cu ser fiziologic contaminat.
Romania TV
08 ian. 2012, 16:06
Infirmierul criminal: a ucis trei persoane şi a rănit încă 18 pacienți

Infirmierul a fost reţinut iniţial joi, sub acuzaţia că a falsificat mai multe dosare medicale. Poliţia din Manchester a anunţat ulterior că bărbatul este suspectat pentru trei crime şi 18 cazuri de otrăvire, petrecute în perioada 1 iunie şi 15 iulie, anul trecut.

Suspiciunile au început să apară după ce mai mulţi pacienţi au murit, iar medicii au descoperit că înainte le scăzuse brusc nivelul glicemiei.

Anchetatorii estimează că 21 de pacienţi au fost otrăviţi în mod deliberat în acest spital. 650 de persoane sunt interogate în cadrul anchetei. Nu se cunosc încă motivele pentru care infirmierul a comis aceste acte criminale.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
De unde lucrează Gabriela Cristea. Vedeta a recunoscut că nu îi place munca la birou
Fanatik.ro
Salariul bombă pentru care Mircea Lucescu suportă atacurile din toate părțile de la naționala României. Exclusiv
Capital.ro
EXCLUSIV. Makaveli, față în față cu Dan Andronic. Dezvăluiri din dosarul lui Călin Georgescu: Ăia sunt banii despre care ei vorbesc
Playtech.ro
Cât plătești pentru asigurarea de sănătate în 2025 dacă nu ai venituri. Calculul complet pentru 1 lună, 6 luni și un an
Adevarul
Te sună „banca” și vrea datele tale? Cum recunoști o tentativă de fraudă și ce ai de făcut
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
Nicușor Dan a anunțat moartea unui membru fondator al USR. Mesajul plin de durere al președintelui României: „Ne-a părăsit...”
iamsport.ro
Șumudică a numit adversara pe care nu o vrea ”sub nicio formă” la baraj: ”Prefer Italia!”. Cu ce națională speră să pice România
MediaFlux
Adio, cumul pensie-salariu! Anunțul momentului în România
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume