Infotrafic: Pe A1 se execută lucrări de reparaţii pe sensul Piteşti-Bucureşti

Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe parcursul zilei de marţi, pe autostrada A1, se execută lucrări de întreţinere pe sensul de mers Piteşti - Bucureşti, pe prima bandă, între kilometrii 52 şi 49, şoferii trebuind să se încadreze din timp pe banda a doua.
Romania TV
28 aug. 2012, 09:26
Infotrafic: Pe A1 se execută lucrări de reparaţii pe sensul Piteşti-Bucureşti

Totodată, sursa citată precizează că în judeţul Prahova, pe DN72, la ieşirea din Ploieşti către Târgovişte se execută lucrări de asfaltare. Se circulă pe o bandă, alternativ.

Pe DN1 Ploieşti – Braşov, în zona Posada, la kilometrul 115+350 metri, un podeţ este în reparaţii, iar traficul rutier se desfăşoară pe o bandă, alternativ, semaforizat.

De asemenea, în judeţul Vâlcea, pe DN7, traficul rutier se desfăşoară îngreunat între kilometrii 157 şi 239 (pe tronsonul Râmnicu Vâlcea – Piteşti), din cauza lucrărilor de întreţinere a suprafeţei carosabile. Între orele 6.00 – 12.00 şi 17.00 – 21.00 se va circula pe un fir, alternativ.

Pe DN6 se execută lucrări de modernizare şi întreţinere iar din această cauză s-au format mici coloane de autovehicule în zonele în care drumul este îngustat, precum la Porţile de Fier I, în judeţul Mehedinţi, pe tronsonul Craiova – Cârcea – Caracal, la Stoeneşti, Pestra, Dăneasa şi Mihăeşti, în judeţul Olt şi în judeţul Teleorman, la Buzescu şi Roşiori de Vede.

Având în vedere că Administraţia Naţională de Meteorologie a emis marţi o nouă atenţionare cu cod galben referitoare la intensificări ale vântului, valabilă până la ora 21.00, poliţiştii recomandă conducătorilor auto ca în mers să se aştepte la schimbări bruşte de traiectorie, pe care vântul puternic le provoacă mai ales în zone deschise sau când se trece prin dreptul unor vehicule de dimensiuni mari. De asemenea, trebuie ţinut cont de faptul că deplasarea cu viteză mare nu permite evitarea unor obstacole care ar putea apărea pe partea carosabilă, cum ar fi copacii doborâţi de vânt.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Una dintre cele mai așteptate nunți din showbiz a avut loc înainte de Crăciun! Două vedete s-au căsătorit în mare secret
Fanatik.ro
Universitatea Craiova, campioană de toamnă după 35 de ani! Oltenii au câștigat ultimul titlu după ce au încheiat anul 1990 pe locul 1
Capital.ro
O legendă a muzicii rock a plecat să colinde îngerii de Crăciun. Era cunoscut și iubit de toată lumea. Succesul său nu a cunoscut limite
Playtech.ro
În ce zile se merge la colindat. Ce se face din 24 decembrie până la Anul Nou
Adevarul
Gastroenterolog: „Aceasta este gustarea pe care aș vrea s-o evite toată lumea”. Alternative sănătoase
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Denise Rifai, pregătită pentru viața în doi! Vedeta Kanal D ne-a dezvăluit planurile sale pentru 2026: „A venit momentul”
iamsport.ro
Cinci oameni-cheie ar fi orchestrat arestarea lui Gică Popescu: ”E caz unic”. Mircea Sandu l-ar fi avertizat
MediaFlux
Cu cât va crește prețul RCA în 2026. Anunțul și explicațiile ASF
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet