Întrecere neobişnuită între o maşină, două avioane şi un elicopter pe un câmp din Constanţa VIDEO

Întrecere ca-n filme pe Aeroportul din Tuzla. Un bolid de lux, două avioane şi un elicopter şi-au testat puterea. Cursa a fost neobişnuită: concurenţii au luat startul de mai multe ori şi fiecare a câştigat o dată. Maşina a fost condusă de celebrul pilot Titi Aur, care a avut-o drept copilot pe Loredana Groza.
Iulian Tudor
03 iul. 2015, 09:56
Întrecere neobişnuită între o maşină, două avioane şi un elicopter pe un câmp din Constanţa VIDEO

Înainte cursei, toţi piloţii au testat pista, informează România TV. Pentru bolidul de lux avea să fie o provocare terenul acoperit cu iarbă şi plin de denivelări.

După teste, maşina, elicopterul şi cele două avioane s-au aşezat la start. Cursa nu a fost una simplă. Startul s-a dat de mai multe ori, iar prima dată a câştigat maşina.

Citeşte şi Loredana Groza, scandal monstru cu concurenţii de la Vocea României. Acuzaţii grave la adresa artistei

Bolidul de lux a fost pilotat de celebrul Titi Aur, care a fost secondat de Loredana. 

„Palpitant, o aventură totală. N-am mers niciodată cu o maşină pe iarbă la viteza asta şi n-am întrecut niciodată un avion. Am mers la un moment dat şi cu 150 la oră. Când o iei de pe loc cu viteza asta sângele îţi vine brusc în obraji şi inima în gât”, a povestit Loredana Groza. 

„A fost o prezenţă plăcută, a ajuns şi la volan. I-am dat câteva sfaturi şi a ajuns să concureze şi ea cu 150 de km/oră pe iarbă, pe denivelări”, a spus Titit Aur. 

Întrecerea a fost o avanpremieră a showului aviatic care va avea loc în weekend la Mangalia şi Tuzla.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Cine este mama copilului dispărut din Sibiu. Ce spun oamenii
Fanatik.ro
MM Stoica s-a convins! El este fotbalistul sezonului în SuperLiga: „Prea bun!”
Capital.ro
Doliu în lumea artistică din România. A dus țara pe marile scene ale lumii: S-a suit la stele; un om cald și excesiv de modest
Playtech.ro
Cât costă o masă de 5 persoane în Thassos în 2026. Suma este mult sub cât plătesc turiștii pe litoralul românesc
Adevarul
Victorie după 7 ani de umilințe: mama care a învins sistemul pentru a-și vedea agresorul fiicei după gratii: „Acum merg cu capul sus”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Caz șocant în Capitală! O femeie de 53 de ani, de profesie psiholog, și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul 8 al unui bloc
iamsport.ro
A anunțat în direct că părăsește România și se mută în altă țară: ”Deja am mutat copilul la școală acolo”
MediaFlux
Trupa Metallica, pregătită de marele concert de pe Arena Națională! Primele imagini cu plecarea de la hotel în uralele fanilor FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi