Inundaţii devastatoare în Japonia. 29 de persoane au murit VIDEO

Inundaţii puternice în Japonia, unde 29 de persoane au murit. Ţara este afectată de viituri. Peste 400.000 de persoane au primit ordin sau recomandare de evacuare.
Romania TV
14 iul. 2012, 18:40
Inundaţii devastatoare în Japonia. 29 de persoane au murit VIDEO

Cele mai grave probleme sunt în prefectura Kyushu. Meteorologii au avertizat că pot avea loc noi alunecări de teren.

Aproximativ 260.000 de locuitori din sudul ţării au primit ordin de evacuare. Oamenii au plecat din case cu ce au apucat şi s-au refugiat în şcoli sau în alte clădiri publice.

Alţi 140.000 de locuitori au fost sfătuiţi să îşi părăsească locuinţele. Autorităţile desfăşoară acţiuni de căutare a dispăruţilor şi de salvare a sinistraţilor.

DailyBusiness
Mesele cu carne, un lux pentru milioane de europeni. Unde se clasează România în clasamentul Uniunii Europene
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Andreea Marin, dezvăluiri neașteptate despre viața sentimentală! „Nu trebuie să fie…“
Fanatik.ro
Adrian Mazilu, șocat de ce a găsit în Olanda la Vitesse Arnhem: „Asta îți spuneau, dacă te puneau pe jos la antrenament”
Capital.ro
Marele artist al României a plecat să dea reprezentație pe scena cerului. Un mare şi smerit actor! Aplauzele rămân pentru eternitate
Playtech.ro
Bunurile dobândite în timpul căsniciei prin moştenire se împart cu soţul sau nu? Ce spune legea exact
Adevarul
Spitalele franceze, în alertă. Mărturia unui medic român despre pregătirile pentru un eventual conflict în Ucraina
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Apare o nouă fabrică de autobuze electrice în România
Prosport.ro
FOTO. Cum arată mama a doi copii care a participat la Campionatele Mondiale de Bikini Fitness
kanald.ro
Prima zi de școală NU va avea loc. Un lider de sindicat a anunțat ce se va întâmpla luni, 8 septembrie, în școli
Cancan.ro
Primul mesaj al Mihaelei Rădulescu, după reîntoarcerea în România. Bărbatul pentru care are cuvinte de laudă după moartea lui Felix Baumgartner
iamsport.ro
OUT din Champions League! Decizie-șoc la Liverpool după transferul lui Isak
MediaFlux
Câți pensionari erau înregistrați în august 2025 în România. Care este pensia medie
stirilekanald.ro
Femeia călcată cu mașina de amant, în Mizil, a murit la spital după zile de chin - VIDEO
substantial.ro
De ce apar mirosurile neplăcute în acele zone? 4 motive pe care toate femeile ar trebui să le cunoască