Inventivitatea românilor nu are margini. Vezi ce cară oamenii în portbagaj VIDEO

Vremurile în care bătrâna Dacie căra orice, de la materiale de construcţii la animale vii, nu au apus, cum am putea crede. Românii încă îşi folosesc maşinile pentru a transporta capre, porci şi, atenţie, chiar măgari!
Romania TV
08 ian. 2014, 08:11
Inventivitatea românilor nu are margini. Vezi ce cară oamenii în portbagaj VIDEO

Porcul românesc cunoaşte cel mai bine două locuri: cocina şi portbagajul Daciei. Când îi schimbi însă locul şi îl pui în remorcă, devine brusc necooperant şi sare din mers, cum arată o filmare postată pe Internet. Deşi a sărit din maşină la 90 de kilometri pe oră, godacul a supravieţuit şi a găsit calea către libertate.

Există şi animale care se simt bine la plimbare. De exemplu capra unui giurgivean nici nu se gândeşte să fugă din remorca stăpânului şi pare că se bucură de plimbare.

Dacă bănuiaţi că porcul este cel mai mare animal care încape în portbagajul unei maşini, ei bine, vă înşelaţi. Câţiva tineri din Târgu Mureş au reuşit să stabilească un record greu de egalat, după ce au îndesat în portbagaj un măgar.

DailyBusiness
CCR: Pensiile speciale ale magistraților vor fi reduse
Spynews
Olga Verbițchi s-a căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă
Fanatik.ro
Liberalul care și-a petrecut ziua de naștere cu Ilie Bolojan, trecut penal. Cum a scăpat Mircea Roșca, în 2024, alături de vărul său, de condamnare și de ce a fost anchetat
Capital.ro
Lege la bloc în România. Proprietarii au interzis chiar în propria locuință. Se obține acord de la vecini și Asociația de Proprietari
Playtech.ro
Cât de complicat este să cumperi o casă în Italia? Gabriela Cristea a explicat tot procesul, ce costuri sunt și care sunt actele necesare
Adevarul
„Voi deranja interese mari”. Un alt primar din România anunță interzicerea păcănelelor din oraș: „Îmi asum această decizie”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident șocant în Sibiu: Un copil de 11 ani s-a urcat la volan și a strivit-o pe mama lui de un zid
iamsport.ro
”Trăiesc ca noi în epoca lui Ceaușescu!”. Țara importantă din Europa unde ”se moare de foame”. Banciu: ”Salariile sunt mai mari în București, e o catastrofă”
MediaFlux
Putin primește o lovitură din propria sa familie. Este rugat cu lacrimi în ochi să oprească războiul
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat