Ioan Gyuri Pascu, în 2014: „Mi-am trăit viaţa frumos, când vrea Dumnezeu, mă duc”

Ioan Gyuri Pascu spune că şi-a trăit viaţa frumos şi că se va “duce" atunci când vrea Dumnezeu.
Alina Costache
26 sept. 2016, 05:32
Ioan Gyuri Pascu, în 2014:

Actorul Ioan Gyuri Pascu a murit luni dimineață, la vârsta de 55 de ani. Decesul a survenit în urma unui stop cardiorespirator iresuscitabil. Informația a fost confirmată, pentru România TV, de coordonatorul SMURD București, medicul Bogdan Oprița.

„Două echipaje SMURD s-au deplasat la fața locului. Este vorba despre un stop cardiorespirator iresuscitabil”, a declarat coordonatorul SMURD București, medicul Bogdan Oprița. Ioan Gyuri Pascu a murit acasă, în jurul orei 5,00 dimineața. Manevrele de resuscitare au durat aproximativ o oră.

Ioan Gyuri Pascu îşi simţea sfârşitul încă din 2014. „Sunt bine, îmi văd de treaba mea, duc o viaţă normală. Pot să spun ca regret cateva lucruri pe care le-am facut sau nu pana acum, insa in general mi-am trait viata frumos. Si cred ca asta este cel mai important. Interviuri nu mai dau”, a declarat Gyuri Pascu într-un interviu din 2014.

El spunea că nu vrea să mai trăiască mult, afirmaţie care ar putea şoca atunci când o auzi prima dată. „Mi-am trait viata frumos, cand vrea Dumnezeu ma duc, toti suntem la „mana” Lui. La toti ne suna la un moment dat ceasul, asta este o certitudine. Depinde doar cand se va intampla acest lucru”, spunea celebrul artist.

După accidentul vascular din 2010, Pascu a renunţat definitiv la alcool, dar şi la alte obiceiuri nesănătoase. 

Actorul și muzicianul Ioan Gyuri Pascu s-a născut la 31 august 1961, la Agnita, în județul Sibiu.

În 1987 a devenit membru în grupul ‘Divertis’, alături de care a încântat publicul timp de 20 de ani, participând la multe spectacole live, emisiuni de radio și televiziune.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
La 29 de ani, rivala Soranei Cîrstea uimește pe toată lumea
Capital.ro
A murit un nume imens al României. A fost o legendă. Mentor pentru generații întregi. Dumnezeu să-l odihnească în pace!
Playtech.ro
Românii care ar putea fi scutiți de impozitul pe venit. Noua lege, aşteptată de mulţi
Adevarul
Bulgării uriași de aur din Apuseni, irezistibili pentru mineri. Femeia care a ascuns aproape un kilogram de aur în corp
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Dinamovistul nelipsit de la meciurile ”câinilor” a ajuns să lucreze într-o fabrică din Anglia după ce a fost arestat de DIICOT: ”Acolo se injecta carnea cu steroizi”
MediaFlux
Soarele intră în conjuncție cu Nodul Nord pe 27 februarie. Cele patru zodii direct afectate
stirilekanald.ro
(P) Importanța farmacistului în alegerile informate pentru sănătatea inimii
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj