Ioana Tufaru, scandal monstru din cauza lui Gigi Becali. „Să-ţi fie ruşine!”

Ioana Tufaru a reacţionat vehement pe pagina sa de socializare după ce amicii ei virtuali și-au permis să vorbească urât despre Gigi Becali, cel care i-a oferit o casă în care să locuiască.
Filip Stan
15 ian. 2020, 07:04
Ioana Tufaru, scandal monstru din cauza lui Gigi Becali.

Gigi Becali a declarat acum ceva timp că ar eutanasia animalele fără adăpost, în contextul în care mai mulți copii sau alte persoane au fost mușcate de câini. Una dintre prietenele virtuale ale Ioanei Tufaru a postat un mesaj dur la adresa lui Gigi Becali în care spune că „dacă construiești 10 biserici nu înseamnă că ești creștin”, și că afaceristul ajută oamenii de fațadă, oameni care ies la cerșit cu copii mici și fură din magazine.

Dana Budeanu l-a luat în vizor pe Gigi Becali. „E singurul bărbat din România care face asta”

Ioana Tufaru a reacţionat imediat un mesaj pe pagina sa de Facebook în care o pune la zid pe cea care și-a permis să scrie asemenea lucruri despre Gigi Becali. Latifundarul i-a dat o garsonieră în care să locuiască, să nu mai stea pe străzi, în plus, îi plătește și toate cheltuielile lunare la locuință.

„Cum își permite drogata asta să îl jignească așa pe Îngerul nostru??? Un om care dă case oamenilor nevoiași!!! Datorită lui, noi, de aproape 5 ani, locuim într-o garsonieră oferită de dânsul!!! Ei să-i fie RUȘINE, nu lui care ajută atâția oameni nevoiași!!! Să-ți fie rușine ție și tuturor celor care gândesc rău, doresc rău și jignesc acest Înger al lui Dumnezeu trimis pe pământ să facă mult BINE!!!”, a scris fiica Andei Călugăreanu.

„Foarte urât dacă încurajează uciderea animăluțelor fără adăpost! Și să ajute măcar oamenii, fără a prezența televiziunilor acest lucru!”, i-a scris unul din internauți, Ioanei Tufaru. „Norocul e că nu-l va alege nimeni! Și că duce lipsă totală de diplomație! Atât timp cât nu e om, nu-l pot „vorbi” frumos! Ar trebui să fii om, Ioana, nu să amesteci una cu cealaltă, nu să-i mulțumești unuia care ție ți-a dat, din diverse motive, iar altora vrea să le ia până și viața!”, a continuat internautul.

De la Gigi Becali, fără număr. Imagini fabuloase cu omul de afaceri oferind bani lăutarilor şi ospătarilor VIDEO

Sătulă să răspundă tuturor celor care nu gândesc la fel ca ea sau care își permit să gândească sau să scrie lucruri urâte despre Gigi Becali, Ioana Tufaru a început să-i șteargă din lista ei de prieteni virtuali. Ulterior, aceasta a postat un alt mesaj dedicat celor care au rămas în lista ei: „Bună dimineața… nu știu dacă se observă, dar numărul persoanelor din lista mea începe să scadă… mi se pare normal ca în listă să țin pe cine vreau și pe cine merită! Ca să fim pe bune înțeleși… cine jignește un om ca Gigi Becali nu are ce să caute în lista mea și nici să îmi fie prieten!”.

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Ousmane Dembele, hat-trick în 25 de minute în Norvegia – Franța! Balonul de Aur a scris istorie la Campionatul Mondial
Capital.ro
Se renunță la ora de vară. Schimbarea care îi vizează pe toți locuitorii țării. Unde se aplică
Playtech.ro
Cod roșu de caniculă și restricții de trafic în România. Județele unde se vor depăși 40 de grade
Adevarul
Infractor prins după o urmărire spectaculoasă. Un șofer și-a oferit mașina polițistului: „Urcați în spate!”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Victor Pițurcă, făcut praf de fostul apropiat al lui Gigi Becali: ”E pervers. Nu are principii și caracter!”
MediaFlux
Rusia tună și fulgeră la adresa României. Gestul lui Emil Boc a enervat oamenii lui Putin: ”Este scandalos”
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?