Ion Țiriac s-a vaccinat după ce a fost infectat cu COVID: „N-ai cum să nu-l faci dacă ai puțină minte în cap”

Ion Țiriac, în vârstă de 82 de ani, a mărturisit că a fost infectat cu coronavirus și că după ce a scăpat de virus a decis să se vaccineze.
Filip Stan
15 apr. 2021, 23:03
Ion Țiriac s-a vaccinat după ce a fost infectat cu COVID:

Ion Țiriac, în vârstă de 82 de ani, a mărturisit că a fost infectat cu coronavirus și că după ce a scăpat de virus a decis să se vaccineze.

Omul de afaceri Ion Țiriac a spus că a avut coronavirus și că, din fericire, a fost vorba despre o formă ușoară a bolii. Fostul tenismen a dezvăluit și faptul că s-a vaccinat și că acest lucru ar trebui făcut de „oricine are puține minte”.

„Am avut norocul norocului, am trecut prin boală fără să simt, aproape nu știam că o am la vârsta asta tânără la care sunt, la 82 de ani. N-am avut absolut niciun simptom”, a explicat Ion Țiriac.

Afaceristul a spus că s-a infectat în SUA, de la fiica lui care e studentă acolo. „De-acolo am luat-o, de la fiică-mea, care a luat-o de la Universitate. Am trecut toți peste cu bine, mulțumesc lui Dumnezeu”.

Ion Țiriac a mărturisit că are încredere totală în vaccinarea împotriva COVID. „Nu am nicio îndoială în privința vaccinurilor. Pfizer, Moderna, Papalerma… Eu l-am făcut pe cel pe care mi l-au dat, mi se pare că Pfizer. Este un vaccin ca toate vaccinurile. N-ai cum să nu-l faci dacă ai puțină minte în cap”, a declarat Ion Țiriac pentru Observator.

Pandemia de coronavirus l-a afectat atât din punct de vedere al sănătății, cât și pe plan financiar. „Eu personal am pierdut foarte mulți bani pentru că sportul și, în special Turneul de Tenis de la Madrid pe care anul trecut nu l-am jucat… și care turneu trebuie să-l joc în mai acuma, e undeva la 40 de milioane de euro cost. În rest, ceea ce e un paradox, În România anul trecut s-au vândut mai multe mașini ca în 2019. Iară nu înțelegi. Lumea poate că nu mai poate să călătorească cu avionul și atuncea își ia mașină. Dar, în sfârșit, am pierdut bani, nu am câștigat atâția bani, pune-o pe treaba asta. Dar bani nu poti face decât sănătos”.

Citiți și Vaccinarea cu AstraZeneca fără programare, disponibilă începând de mâine

Citiți și Situaţie hilară la Galaţi. O femeie a fost chemată de mai multe ori la vaccinare, deşi era imunizată cu ambele doze. La programare fusese chemat şi soţul, mort de 20 de ani

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Care este, de fapt, relația actuală dintre Ilie Năstase şi Ioana. Soția fostului mare tenismen explică situația: ”Eu îmi respect angajamentele”
Capital.ro
Se introduce pașaportul digital de mediu al mașinii. Noi reguli începând cu 29 noiembrie 2026. Ordin UE pentru toate statele membre
Playtech.ro
Regulă nouă la bloc. Ce trebuie să declari în 10 zile şi cine stabileşte câte persoane locuiesc într-un apartament
Adevarul
Viețuitoarele cu cea mai dureroasă înțepătură din lume: „Senzație de deces iminent. Unii au implorat medicii să îi lase să moară”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
A stat în vacanță la hotelul lui Gică Hagi, dar nu vrea să se mai întoarcă: ”Am renunțat!”. Ce l-a nemulțumit
MediaFlux
Sâmbăta Mare 2026. Ce este bine să faci și ce nu în ziua dinaintea Paștelui
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj