Ionuţ Radu, gafă uriaşă în prelungirile meciului cu AC Milan. Eroarea portarului român a dus la înfrângerea lui Genoa VIDEO

Formaţia Genoa, cu Ionuţ Radu integralist, a fost învinsă, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa AC Milan, într-un meci restant din prima etapă a campionatului Italiei.

01 nov. 2018, 06:11

Ionuţ Radu a fost învins de două ori în meciul jucat în deplasare cu AC Milan. Portarul naţionalei de tineret a fost bătut în prima repriză de o superexecuţie a lui Suso. Genoa a egalat după autogolul incredibil al lui Romagnoli. După câteva intervenţii excelente în repriza secundă, Ionuţ Radu a boxat greşit o minge, iar Romagnoli i-a adus victoria lui Milan în minutul 91.

În urma acestui rezultat, Milan a urcat pe locul 4 în Serie A, cu 18 puncte, în timp ce Genoa e a 11-a, cu 14 puncte.

Partida ar fi trebuit să se dispute în august, dar a fost amânată după ce zeci de persoane au murit după ce o porţiune a podului Morandi de pe autostrada A10, care asigură o legătură între Italia şi Franţa, s-a surpat la Genova, în timpul unei furtuni.