IRINA BEGU – PAULINE PARMENTIER 3-6, 6-2, 2-6 în al patrulea meci din FED CUP. FRANŢA – ROMÂNIA 2-2

Irina Begu a pierdut meciul cu Pauline Parmentier, 3-6, 6-2, 2-6, iar scorul a devenit FRANŢA - ROMÂNIA 2-2.

21 apr. 2019, 16:22
IRINA BEGU – PAULINE PARMENTIER 3-6, 6-2, 2-6  în al patrulea meci din FED CUP. FRANŢA – ROMÂNIA 2-2

Pauline Parmentier și-a adjudecat primul set după 40 de minute dârze, în pricipal datorită primului serviciu. La finalul actului, procentajul primului serviciu al fra fost de 93 %.

Irina Begu a revenit în setul secund. A redus erorile neforțate, a variat jocul cu urcări la fileu și a împins partida în decisiv.

Decisivul avea să fie dramatic. La 2-4 pentru și minge de 2-5 pentru Parmentier, Begu a călcatgreșit și a suferit o entorsă la glezna dreaptă. A renunțat la punct, aruncând racheta pe zgură. Medicul naționalei României a bandajat-o, insuficient pentru a trece peste durere. Parmentier a câștigat și împinge partida în meciul decisiv de dublu.