Jaf ca în filme la Bârlad. Mai mulţi indivizi cu cagule au dat o spargere la o firmă de curierat

Mai mulţi indivizi cu cagule au dat o spargere la o firmă de curierat, de unde au plecat cu seiful cu bani si un sac de colete. Un jaf similar a avut loc în urmă cu o lună, la sediul CAR Barlad. Atunci, hoţii au fugit cu seiful plin cu 13 mii de lei. Talharii sunt cautati de politie.
Romania TV
28 feb. 2019, 06:24
Jaf ca în filme la Bârlad. Mai mulţi indivizi cu cagule au dat o spargere la o firmă de curierat

Politistii barladeni investigheaza o spargere data la CAR „Podul Inalt” Barlad de trei persoane care aveau capetele si fetele acoperite. Indivizii au reusit sa fuga cu o caseta metalica ce continea suma de 13.000 de lei.

Hotii au patruns in sediul Casei de Ajutor Reciproc (CAR) „Podul Inalt” – Sucursala Barlad, din Bulevardul Republicii nr. 269 (zona Stadion), si, in doi timpi si trei miscari, au reusit sa fuga cu o caseta metalica in care se aflau banii pentru plata imprumuturilor facute de clientii societatii.

Totul s-a intamplat in noaptea de 29 spre 30 ianuarie, politistii barladeni de Investigatii Criminale demarand imediat cercetarile pentru depistarea si prinderea suspectilor. Cateva ore bune au zabovit acolo criminalistii pentru a ridica amprente, imagini de pe camerele de supraveghere si alte dovezi necesare prinderii hotilor.

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Analiștii Fanatik au făcut deja primul 11 al României pentru barajul din martie 2026. Marea surpriză de la mijloc vine de la Craiova!
Capital.ro
EXCLUSIV. Cometa politică Călin Georgescu. Dan Andronic a aflat de ce s-a prăbușit complet: Asta e concluzia tristă
Playtech.ro
Pe ce post și în ce zi poți vedea „Singur acasă” la TV în 2025. Cine difuzează anul acesta filmul cu micuțul Kevin
Adevarul
„Trebuie dați afară cei angajați pe pile” - Un economist explică cum ar trebui aplicată reducerea cu 10% a anvelopei salariale la bugetari
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Un nou magazin cu preţuri mici se deschide. 1.500 de produse sub 5 lei
kanald.ro
O mamă și fiul de 8 ani au fost găsiți fără suflare la câteva ore distanță, în locuri diferite. Primele ipoteze luate în calcul de anchetatori
iamsport.ro
Ladislau Bölöni îi bate obrazul premierului Ilie Bolojan: 'Eu așa am auzit'
MediaFlux
Geanina Corondan, la volan, alături de un bărbat misterios. Îmbrățișări după căratul cumpărăturilor FOTO și VIDEO PAPARAZZI
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume