Jerry Krause, managerul echipei Chicago Bulls, a murit

Jerry Krause, managerul echipei de baschet Chicago Bulls în anii ei de glorie, a murit la vârsta de 77 de ani. Chicago Bulls a câştigat de şase ori titlul de campioană NBA în mandatul lui Krause, avându-i pe Michael Jordan şi Scottie Pipen pe teren şi pe Phil Jackson ca antrenor.
Romania TV
22 mart. 2017, 07:06
Jerry Krause, managerul echipei Chicago Bulls, a murit

Jerry Krause a fost managerul lui Chicago Bulls timp de 18 ani. Bulls în anii ei de glorie este considerată de mulţi drept cea mai bună echipă de sport care a intrat vreodată pe teren: Michael Jordan, Scottie Pipen, Dennis Rodman, Toni Kukoc, Steve Kerr, Ron Harper, conduşi de pe bancă de antrenorul Phil Jackson, au câştigat de şase ori titlul NBA în anii ’90. 

Colegii lui îşi amintesc că avea un talent deosebit de a vedea talente pe care alţii nu le vedeau şi de a aduce în echipă jucători mai puţin cunoscuţi, dar care aveau să dea rezultate fantastice în timp.

Jerry Krause era căsătorit şi avea doi copii, care i-au dăruit patru nepoţi.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Primul om care îl refuză pe Daniel Pancu la Rapid. Exclusiv
Capital.ro
Cine ar putea fi noul premier. Nicușor Dan va face anunțul. Doi consilieri prezidențiali, pe lista scurtă
Playtech.ro
Cum poți reduce rata la bancă în 2026 fără refinanțare. Greșeala făcută de mulți români
Adevarul
Noi dezvăluiri despre viața ascunsă a cuplului Macron. Brigitte Macron, „foarte geloasă“ pe femeile „prădătoare” din jurul președintelui
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Fostul conducător din Liga 1 a izbucnit la adresa lui Baciu: ”I-a suflat Gigi în gură și a luat-o razna!”
MediaFlux
Acesta va fi următorul premier al țării! Decizia președintelui
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi