JO 2012: Încă două medalii de aur pentru Rusia

Rusia a câştigat încă două medalii de aur duminică, în ultima zi a Jocurilor Olimpice de la Londra.

12 aug. 2012, 15:08

Rusia a câştigat medalia de aur la gimnastică ritmică în cadrul concursului pe echipe de la Jocurile Olimpice de la Londra, păstrându-şi astfel titlul deţinut încă de la ediţia din 2000. Locul doi a fost ocupat de Belarus, iar pe trei s-a clasat echipa Italiei, având în componenţă şi o sportivă de origine română, Andreea Ştefănescu.

Rusia a câştigat aurul olimpic şi la volei masculin, după ce a învins în finala turneului de la Londra reprezentativa Braziliei, scor 3-2 (19-25, 20-25, 29-27, 25-22, 15-9). Medalia de bronz a revenit Italiei, care a învins Bulgaria, scor 3-1.

Jocurile Olimpice de la Londra se încheie duminică. Momentul va fi marcat de o ceremonie fastuoasă, care va începe la ora 23.00, ora României.