JO 2012: Programul probelor de duminică

Programul probelor ce vor avea loc, duminică, în cea de-a noua zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

RomaniaTV.net
05 aug. 2012, 09:42
JO 2012: Programul probelor de duminică

Atletism

13.00 – maraton feminin

21.00 – 400 de metri garduri feminin – primul tur

21.05 – săritura în înălţime masculin – calificări

21.35 – triplu salt feminin – finală

21.45 – 100 de metri masculin – semifinale

22.15 – 1.500 de metri masculin – semifinale

22.20 – aruncarea ciocanului masculin – finală

22.40 – 400 de metri masculin – semifinale

23.10 – 400 de metri feminin – finală

23.25 – 3.000 de metri obstacole masculin – finală

23.50 – 100 de metri masculin – finală.

Badminton

11.00 – meci pentru locul trei la simplu masculin, dublu masculin

14.00 – finală simplu masculin, dublu masculin

Baschet feminin, faza grupelor

11.00 – Franţa – Rusia (grupa B)

13.15 – Angola – Cehia (grupa A)

16.30 – Canada – Australia (grupa B)

18.45 – China – Statele Unite ale Americii (grupa A)

22.00 – Croaţia – Turcia (grupa A)

00.15 – Marea Britanie – Brazilia (grupa B)

Volei pe plajă

20.00 – sferturi de finală feminin

Box

15.30 – optimi de finală -51 de kilograme feminin, -60 de kilograme feminin, -75 de kilograme feminin

22.30 – sferturi de finală -56 de kilograme masculin, -91 de kilograme masculin

Ciclism pe pistă

12.00 – Omnium masculin (urmărire individuală, scratch, contratimp), calificări, 16-imi şi optimi de finală viteză feminin, sferturi de finală viteză masculin.

Echitaţie

13.00 – a doua rundă calificantă de salt peste obstacole individual, prima manşă finală de sărituri peste obstacole pe echipe

Scrimă

11.00 şi 20.00 – floretă pe echipe masculin

Gimnastică artistică

16.00 – finala pe aparate – sol masculin, sărituri feminin, cal cu mânere masculin

Haltere

17.30 – +75 de kilograme feminin

Handbal feminin, faza grupelor

11.30 – Suedia – Coreea de Sud (grupa B)

13.15 – Brazilia – Angola (grupa A)

16.30 – Muntenegru – Rusia (grupa A)

18.15 – Croaţia – Marea Britanie (grupa A)

21.30 – Norvegia – Spania (grupa B)

23.15 – Danemarca – Franţa (grupa B)

Hochei pe iarbă masculin, faza grupelor

10.30 – Noua Zeelandă – Belgia (grupa B)

12.45 – Pakistan – Africa de Sud (grupa A)

15.45 – India – Coreea de Sud (grupa B)

18.00 – Olanda – Germania (grupa B)

21.00 – Marea Britanie – Australia (grupa A)

23.15 – Argentina – Spania (grupa A)

Lupte greco-romane

15.00 – 55 de kilograme, 74 de kilograme

Înot sincron

17.00 – calificări duo (program tehnic)

Sărituri în apă

21.00 – finală trambulină trei metri feminin

Tenis

14.00 – meci pentru locul trei simplu masculin, dublu feminin, finală dublu mixt

16.00 – finală simplu masculin, dublu feminin

Tenis de masă

12.00 – sferturi de finală pe echipe masculin

21.00 – semifinale pe echipe feminin

Tir

11.00 – 50 de metri pistol liber masculin, calificări talere masculin

Yachting

14.00 – cursele 5 şi 6 470 feminin, cursele 9 şi 10 RS:X masculin şi feminin, cursele 12 şi 13 49er masculin

15.00 – finală Star masculin

16.00 – finală Finn masculin

Volei feminin, faza grupelor

11.30 – Algeria – Republica dominicană (grupa A)

13.30 – China – Coreea de Sud (grupa B)

16.45 – Marea Britanie – Japonia (grupa A)

18.45 – Italia – Rusia (grupa A)

22.00 – Statele Unite ale Americii – Turcia (grupa B)

00.00 – Brazilia – Serbia (grupa B)

Polo feminin, sferturi de finală

16.50 – Ungaria – Rusia

18.10 – China – Australia

21.00 – SUA – Italia

22.20 – Spania – Marea Britanie.


loading...
Partenerii noștri