Donald Trump are cale liberă. Ultimul adversar în scrutinul republican, John Kasich, s-a retras din cursă

John Kasich, ultimul adversar al lui Donad Trump în cursa pentru desemnarea candidatului republican în scrutinul prezidenţial din SUA, s-a retras din cursă, relatează ziarul The New York Times.
Filip Stan
04 mai 2016, 18:34
Donald Trump are cale liberă. Ultimul adversar în scrutinul republican, John Kasich, s-a retras din cursă

John Kasich, guvernatorul statului Ohio, a anulat o întâlnire cu presa în Virginia şi urmează să facă un anunţ oficial, a comunicat echipa sa de campanie.

John Kasich, un moderat, era ultimul adversar al lui Donald Trump în scrutinul intern pentru desemnarea candidatului Partidului Republican la funcţia de preşedinte al Statelor Unite.

Principalul rival al lui Donald Trump, senatorul Ted Cruz, s-a retras din cursă marţi seară, după scrutinul intern din statul Indiana.

DailyBusiness
Petrișor Peiu: Criza politică va continua până în 2028 sau până la alegeri anticipate. „Majoritățile nu mai pot fi construite în culise”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Clubul din România a intrat în insolvență, dar transferă jucători de la Steaua! Exclusiv
Capital.ro
Retragere sau depunere bani la bancomat. Se aplică pentru toți cei care folosesc numerar. Pragul de la care banca anunță Fiscul
Playtech.ro
La ce vârstă se pensionează militarii în România vs cei din statele NATO. Diferențe majore între sistemele de pensii. Cum le sunt calculate pensiile
Adevarul
Miza controlului în Donbas: Rusia își concentrează forțele în jurul unui nod strategic
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
Viorel Păunescu și Victor Pițurcă ar fi vrut să-l țepuiască pe Gigi Becali: ”Hai să-l ardem pe gâscanul din Pipera!”
MediaFlux
Sânzienele sau Drăgaica 2026. Obiceiuri și tradiții populare care trebuie respectate
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?