Judeţul din România unde motorina şi benzina sunt ieftine

Carburanţii s-au scumpit în toată ţara, mai puțin în Teleorman. În cel mai sărac judeţ, benzina şi motorina costă sub cinci lei pe litru. Iar şoferii vin special să facă plinul la pompele din Alexandria, pentru că economisesc între 13 şi aproape 200 de lei.
Filip Stan
17 oct. 2017, 20:05
Judeţul din România unde motorina şi benzina sunt ieftine

În Teleorman, la un rezervor de 500 de litri de motorină, şoferii economisesc aproximativ două sute de lei, faţă de cât ar plăti în Capitală.

În Bucureşti, preţurile au crescut din nou, după 1 octombrie: cu 10 bani pe litru, în cazul motorinei, şi cu 8 bani, benzina. Diferenţa îi uimeşte chiar şi pe cei din industrie.

Oficialii Consiliului Concurenţei verifică dacă au existat înţelegeri între companii, privind creşterea preţurilor. Deocamdată, nu au ajuns la nicio concluzie.

Citeşte şi Creşterea accizei la carburanţi aduce noi scumpiri în benzinării

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Lovitură pentru Universitatea Craiova! Jucătorul dorit de Mihai Rotaru a semnat până în 2029 cu altă echipă
Capital.ro
Banii cash se schimbă complet. Se pregătește o revoluție a numerarului. Bancnotele viitorului au fost deja prezentate
Playtech.ro
Hainele din cauza cărora nu ţi se permite accesul în avion. La ce să fii atent vara aceasta când pleci în concediu
Adevarul
Prințul Louis a furat din nou spectacolul la Trooping the Colour. Gesturile sale au devenit virale
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
De ce nu și-ar fi atins legenda Stelei ”cu tehnica extraordinară” potențialul: ”Putea să fie la un nivel foarte ridicat!”
MediaFlux
Se dau 540 lei în plus la pensie. Iată cum se pot obține banii
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți