Jurnalistă dusă la poliţie, după ce a luat maidanezi de pe stradă, în Bucureşti

O jurnalistă de la postul public de televiziune a fost dusă la audieri la Secţia 20 Poliţie după ce a fost surprinsă în timp ce aduna mai mulţi câini comunitari din zona Pieţei Crângaşi din Capitală, au declarat oficiali din Poliţia Capitalei, potrivit Agerpres.
Romania TV
11 sept. 2013, 16:47
Jurnalistă dusă la poliţie, după ce a luat maidanezi de pe stradă, în Bucureşti

Potrivit surselor citate, femeia ar fi fost rugată de mama sa, care ar avea o cunoştinţă medic veterinar şi ar fi colaboratoare a unei fundaţii, să adune câţiva maidanezi pentru a-i putea adopta.

Jurnalista a fost văzută de poliţişti, care i-au cerut să se identifice şi i-au cerut explicaţii, apoi a fost condusă la secţie pentru audieri.

De asemenea, mama femeii urmează să fie audiată de poliţişti.

Jurnalista Raluca Bibiri a spus că nu Poliţia este de vină pentru ceea ce i s-a întâmplat, susţinând că ‘şi poliţiştii sunt victime ale haosului creat zilele acestea de presa TV’.

Citeşte şi: Primăria Voluntari a găsit alte soluţii pentru a scăpa de maidanezi. Vezi ce decizie s-a luat

‘Nu vreau să dau mai multe detalii cu privire la incident. Este, cred, de la sine grăitor. Dacă ar fi să declar ceva, aş propune o concluzie a ceea ce mi s-a întâmplat astăzi, căci nu poliţia este de vină. Şi poliţiştii sunt victime ale haosului creat zilele acestea de presa TV’, a spus Raluca Bibiri.

Mai mult, ea a subliniat faptul că lumea ar trebui să se implice în problema câinilor comunitari care, spune jurnalista, în ultimele zile sunt supuşi ‘unor acte de barbarie inutile, pe fondul campaniei agresive duse de câteva televiziuni de ştiri’.

‘Haideţi să le arătăm că suntem o comunitate şi să le sfidăm efortul. După incidentul de astăzi, mulţi oameni m-au contactat, dorind să se implice. Dacă ne-am implica în număr cât mai mare, efectiv am descoperi că, de fapt, iubitori şi neiubitorii de câini comunitari, vorbim aceeaşi limbă, diferită de limba discordiei, pe care o anumită parte a presei o picură zilnic în mintea noastră’, a adăugat Raluca Bibiri.

VEZI ŞI Un PREOT face DECLARAŢII HALUCINANTE: Maidanezii ar trebui să ajungă HRANĂ pentru urşi VIDEO

DailyBusiness
Și-au făcut cruce când au văzut nota de plată. Incredibil pentru ce au fost taxați patru turiști la o terasă din Italia!
Spynews
Hidrologii anunță prăpăd în mai multe zone din România! A fost emis cod portocaliu de inundații. Unde vor lovi puhoaiele
Bzi.ro
Cum arată părinții lui Andrei Lemnaru de la Insula Iubirii 2025. Imaginea care a devenit virală
Fanatik.ro
S-au apucat să își renoveze bucătăria, dar au descoperit o comoară. Povestea unui cuplu a devenit virală pe internet
Capital.ro
România ține doliu. S-a stins din viață Ioan Donca. Am pierdut un om pe care toată planeta l-a respectat
Playtech.ro
Ce trebuie să adaugi în mâncarea găinilor la final de august. Așa le ajuți să rămână sănătoase în perioada de năpârlire
Adevarul
Mărturii cutremurătoare despre crima de la Craiova: cu ultimele puteri, profesoara i-a zis fiicei sale să iasă din apartament
wowbiz.ro
Scena SFÂȘIETOARE cu fetița Silvanei, în timp ce își ținea mama înjunghiată de mână. Ultimele cuvinte pe care a apucat să i le spună fiicei sale, înainte să moară. TULBURĂTOR
Evz.ro
„Maldive de Europa”, magnet pentru turiști. Cât costă un sejur în micul paradis al Albaniei
Prosport.ro
FOTO. Femeia care ia bani pentru pozele cu ea și pentru a ieși la întâlniri cu bărbați
kanald.ro
Complicele lui Emil Gânj, criminalul din Mureș, a fost prins în Germania. Anunțul făcut de autorități
Cancan.ro
Complicele lui Emil Gânj a fost PRINS! Ireal unde l-au găsit polițiștii din România pe Ilie Sălăgean
iamsport.ro
Florin Bratu l-a lovit pe Costin Ștucan: ”Mi-a dat o palmă! «Auzi, bă, de ce ai scris de mine?»”
MediaFlux
Pensia de urmaș 2025. Cum poate fi obținută și care sunt documentele necesare
stirilekanald.ro
A fost prins în Germania. Emil Gânj a dat peste cap planurile polițiștilor
Durere, reumatism, vene varicoase și artrită: remedii naturale și cum să le folosești corect