Jurnalistul Tudor Mușat îl înlocuieşte pe Moise Guran la „România în direct”. Cel din urmă și-a anunțat intrarea în politică

Emisiunea "România în direct" de la Europa FM a fost moderată în ultimii ani de Moise Guran. Joi, moderatorul, care şi-a anunţat intrarea în politică, s-a despărțit oficial de ascultătorii de la radio .
Romania TV
17 ian. 2020, 17:27
Jurnalistul Tudor Mușat îl înlocuieşte pe Moise Guran la

Începând de luni, jurnalistul Tudor Muşat, va realiza emisiunea „România în direct”, anunță postul de radio. El a început să lucreze din 2019 la Europa FM, în cadrul emisiunii de interviuri „”Piața Victoriei”, unde va continua să lucreze.

Tudor Mușat s-a alăturat acum un an postului de radio, după ce, anterior, lucrase la Digi24. Tot anul trecut a intrat și în echipa B1 Tv.

Europa FM notează că emisiunea „România în direct” este lider de audiență la nivel național.

Colegii şi-au luat rămas bun de la Moise Guran

Ediția de joi, 16 ianuarie, a emisiunii, ultima cu Moise Guran în ipostaza de moderator, a fost prelungită cu peste jumătate de oră. Guran a primit nenumărate apeluri de la ascultători, care i-au urat succes și l-au îndemnat „să comunice cu adevărat”, „să schimbe lucruri”, „să comunice mai bine”, „să-și folosească capitalul de încredere”. Mesajele de încurajare auzite pe postul de radio au vizat și mișcarea USR-Plus, la care aderă realizatorul.

În finalul emisiunii, realizatorii postului, alți angajați, dar și colegi de la Virgin Radio i-au transmis mesaje de încurajare lui Guran, căruia unul dintre ei i-a spus: „De acum, ești vocea noastră în politică„. Iar ultimele vorbe din emisiune, înaintea unui calup cu secvențe din înregistrări mai vechi, au fost: „De acum, Moise Guran va fi „Direct pentru România”. Succes, Moise, îți mulțumim!

 

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Alarmă la FCSB: Daniel Bîrligea nu a făcut deplasarea la Botoșani! Exclusiv
Capital.ro
UPDATE: Decizie pentru Călin Georgescu și Potra în dosarul de lovitură de stat. Curtea de Apel București a dat undă verde
Playtech.ro
Guvernul reduce acciza la motorină cu 30 de bani. Benzinăriile, obligate să limiteze modificările de preț
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
wowbiz.ro
Rezultate autopsie Cristian Staicu. Ce au descoperit legiștii despre moartea medicului din București
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Anchetatorii iau in calcul 3 ipoteze în cazul medicului incendiat în propriul apartament. Apropiații fac dezvăluiri despre ultimele clipe din viața lui
iamsport.ro
BOMBĂ! Gigi Becali a vorbit cu ministrul Radu Miruță despre Steaua: ”A zis că așteaptă o ofertă”
MediaFlux
Cum a fost găsit Coiful de la Coțofenești și cele două brățări dacice din aur: Suspecții au încheiat acorduri cu justiția VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj